Close

Přeměňte zahradu na skvělé místo k odpočinku – zahradní nábytek

Zahrady se stávají stále větší součástí obytného prostoru. Jakmile první jarní sluneční paprsky začnou prohřívat vzduch, táhne nás to všechny do přírody ven. Stále obvyklejší je propojení interiéru s exteriérem. Základem je pořídit si funkční a hezký zahradní nábytek. Venkovní relaxační zóna na zahradě má dát možnost klidného strávení příjemného odpoledne s rodinou i přáteli. Lze pak uspořádat zahradní party a grilování. Pokud budete kupovat zahradní nábytek, který je v souladu s dnešními trendy, zvolit můžeme kovový nábytek v jednoduchých a prostých liniích dnešního městského stylu. Pokud na vás kov jako materiál působí chladným dojmem, můžete kov zkombinovat s přírodním dřevem, nebo zvolit jen dřevěný nábytek. Minimalistický kov může být doplněn třeba jen o dřevěné opěrky.

Dřevěný nábytek s dlouhou životností

V případě, že si na zahradě neumíte představit jiný než dřevěný nábytek, lepší volbou je nábytek vyrobený z pomalu rostoucích tvrdých a odolných exotických dřevin. Dřevo meranti nebo týkové dřevo je odolné proti vodě, slunečnímu záření, ale i dřevokaznému hmyzu. Vydrží několik desetiletí a bude stále pěkné. Z evropských dřevin má největší trvanlivost akát. Obsahuje přírodní silice a tím odpuzuje všechny zahradní škůdce. Levnější a měkčí typy dřeva na zahradní nábytek, jako je smrk, borovice nebo modřín, pak vyžadují zvýšenou pravidelnou péči a údržbu.

Svou oázu klidu dotvořte pohovkou

Zahradní obytný prostor k relaxaci má být co nejpohodlnější. Podobné vybavení jako dáváte do obývacího pokoje nebo jídelny podtrhne komfortní styl. Kromě nutného jídelního stolu se zahradními židlemi, by vám měl dát možnost příjemně se natáhnout na pohodlné zahradní lehátko nebo zahradní pohovku. Zahradních sofa je aktuálním trendem. Materiály jsou odolné proti všem nepříznivým vlivům počasí, kam patří UV záření či voda a vítr. Velmi populární jsou pohovky z umělého ratanu, které odolávají špatnému počasí. Na potahy, polstry a podsedáky je vhodným materiálem polyakryl, který je odolný nejen vůči dešti, ale i slunečnímu záření. Ideálně by však podsedáky s potahy měly být odnímatelné, abychom jej mohli za deště schovat do bedny na polstry.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *