Close

Na matraci se nešetří

Spánek není pouze způsob, jak se na pár hodin zabavit, ale zdraví prospěšný proces, během něhož se regeneruje tělesná schránka i mysl. Lidé mající špatné spaní proto obvykle trpí různými zdravotními neduhy, nejčastěji psychického charakteru.

Už jen z toho důvodu je lepší nic ohledně spánku nepodceňovat. A platí to i pro matraci. Tu je potřeba vybírat pečlivě a rozhodně na ní nešetřit. Nejlevnější kousky sice příliš peněženku neprovětrají, na druhou stranu se na nich člověk obvykle moc dobře nevyspí.

Kvalitní modely vydrží déle

Kvalitní matrace může být stejně dobře měkká jako tvrdá. Rozdíl mezi dobrou a špatnou matrací spočívá hlavně ve stálosti. Zatímco levné verze ji mají dosti mizernou a deformují se již během prvního roku používání, ty skutečně výborné dokáží fungovat bez potíží řadu let.

Aby si člověk mohl vybrat matraci, která mu bude po všech stránkách sedět, měl by to učinit osobně. Samozřejmě, že i tento druh zboží je dnes běžné objednávat si přes internet, nicméně ne vždy jde o dobrý nápad. Mnohem lepší je si matraci vyzkoušet na vlastní kůži. Pouze tak bude mít zákazník jistotu, že si nekupuje zajíce v pytli.

Materiál

Materiál je při výběru matrace také velmi důležitý, jelikož napovídá, jak se bude produkt chovat. Nejčastěji se dnes používají různé druhy pěn. Velmi populární je hlavně paměťová pěna, která se dokáže přizpůsobit hmotnosti i konturám daného jednotlivce. Z takovéto pěny se vyrábí například speciální ortopedické matrace.

Své fanoušky mají i pružinové modely a oblíbené jsou i matrace z latexu. V posledních letech je velká poptávka také po matracích s kokosovým vláknem. Ty jsou totiž v mnoha ohledech lepší než konkurence.

Ideální pro alergiky

Mít postel s matrací s kokosovým vláknem je rozhodně velká výhra hlavně pro alergiky. V tomto druhu matrací se totiž usazují roztoči a další alergeny jen velmi zřídka, a sice díky své výborné prodyšnosti. Dvojnásob účinné jsou tyto matrace v kombinaci se speciálními hypoalergenními povlaky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *