Close

Jak připravit jednotlivé druhy mléčné kávy pomocí kávovaru?

Fotografie: kávovar DELONGHI

Jaké známe mléčné druhy kávy a jak často je třeba servisovat domácí kávovar, aby po dlouhé roky připravoval stejně dobrou kávu?

Caffè Latte

K nejoblíbenějším druhům mléčné kávy jednoznačně patří Caffè Latte. Skládá se ze dvou vrstev. Do šálku se nejdříve lije mikropěna, která se nechá asi půl minuty odstát. Během této chvíle se oddělí pěna od mléka a vytvoří se pevnější vrstva. Nakonec se vlije porce espressa, které na povrchu vytvoří typické hnědé skvrnky.

· Velikost šálku: 280 – 330 ml

· Objem kávy: 30 ml

Cappuccino

Cappuccino je oblíbenou kávovou specialitou především u žen. Velký hrnek s cappuccinem vídáme také často v amerických filmech, proto dnes rozlišujeme hned dva „druhy cappuccina“. Klasické cappuccino s 2 cm hustou mléčnou pěnou a Seattle style cappuccino s mikropěnou na povrchu, která je výrazně sametovější. Poměr espressa je u obou druhů cappuccina stejná.

· Velikost šálku: 150 – 180 ml

· Objem kávy: 30 – 35 ml

Espresso macchiato

Jde o typický mléčný kávový nápoj. Existují klasické i moderní verze. Klasické espresso macchiato se vyrábí z espressa a mléčné pěny. Moderní verze obsahuje mikropěnu.

· Velikost šálku: 60 – 90 ml

· Objem kávy: 30 – 35 ml

Jak pečovat o kávovar, pokud pravidelně připravujete kávové speciality?

Během pravidelného používání kávovaru dochází k postupnému opotřebení jednotlivých komponent. Později si můžete všimnout změny chuti kávy i hlučnějšího chodu přístroje. Pokud máte kávovar po záruce, doporučujeme každé 1 – 2 roky nechat kávovar servisovat v našem odborném servisu, kde kávovar zdarma napojíme na diagnostiku a zjistíme jeho případné závady. Pravidelný servis vám ušetří velké finanční výdaje, které vzniknou při případných opravách kávovaru.

Jak probíhá servis a oprava kávovarů

Naši technici se specializují na servis kávovarů DeLonghi. Během servisu provedou chemické čištění a odvápnění celého kávovaru, seřízení a broušení mlecího mechanismu, nastavení dávkovače kávy a konečnou kontrolu tlaku a těsnosti vodní soustavy. Nefunguje vám kávovar tak, jak má? Opravy kávovarů Philips zajistíme do tří dnů.

Kávovar si u vás v Plzni a okolí zdarma vyzvedneme, ze vzdálenějších měst nám jej stačí poslat kurýrem. Napojením na diagnostiku zjistíme případné závady a je jen na vás, zda si jej u nás necháte opravit, nebo zda vám jej vrátíme v původním stavu zpět. Pokud se kávovar nevyplatí opravit, můžete si u nás vybrat zánovní či repasované kávovary za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *