Close

Jaké závitníky nesmí chybět ve vaší dílně?

Rozhodli jste se do své domácí dílny pořídit soustruh z druhé ruky? Plánujete si přivydělávat plněním zakázek na vlastní pěst? V takovém případě musíte nejdříve investovat do pořádných nástrojů. Častým kamenem úrazu je řezání závitů. Jak si jej usnadnit?

Nepodceňte výběr závitníků

Na trhu najdete spoustu různých typů i značek závitníků. Jeden výrobce vyniká v oblasti závitníků do nerezi, druhý zase do hliníku. Jednomu jdou maticové závitníky, dalšímu zase strojní. Vy naštěstí se naštěstí nemusíte prokousávat desítkami různých nabídek.

Maticové provedení má delší náběhovou část než ostatní typy závitníků. Po celé délce náběhu dochází k postupnému rozšiřování průměru, a tím pádem i hloubky zářezu. Díky tomuto šikovnému nápadu můžete řezat závity bez vylamování materiálu. Ideální řešení pro křehké tenkostěnné materiály a plechy.

V případě běžných materiálů si vystačíte se strojními závitníky. Bavíme se o nejobyčejnějším typu, jenž se upíná do soustruhů, stolových vrtaček i CNC obráběcích center.

Další šikovnou pomůckou jsou i tvářecí závitníky, které v průběhu řezání nevytváří žádné třísky. Můžete si tak dovolit delší chod uvnitř díry bez toho, abyste museli neustále se závitníkem vyjíždět a čistit jej.

Vše na jednom místě

Nechcete trávit hodiny času porovnáváním nabídek, čtením recenzí a vybíráním kvalitních nástrojů? Pak se mrkněte na stránky oblíbených dodavatelů z Nástroje.cz.

V jejich e-shopu najdete ověřené a kvalitní nástroje pro obrábění. Stejně tak si lze objednat i všechny normované kalibry a měřidla. Dodavatelé drží veškeré zboží skladem, a tak ho expedují do dvaceti čtyř hodin od vytvoření objednávky. Potěší vás jedny z nejnižších cen na celém trhu.

Stačí vyplnit nezávazný kontaktní formulář a v mžiku obdržíte podrobný ceník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *