Close

Stylové letní grilování – jaký gril?

Doba oblíbeného grilování je znovu tady. Pokud ještě nemáte zakoupený svůj gril, zkuste si nějaké venkovní grily vybrat. Určitě najdete vhodný typ, který bude pro vaši zahradu či terasu tím nejlepším. Čistou práci bez kouře poskytuje elektrický gril. Jde o jednoduchost a praktičnost. Své přednosti má i gril na stojanu, který může vypadat třeba jako elegantní stojací lampa. Pokud máte obavu ze zapalování uhlíků a nepříjemného popílku létajícího při grilování všude kolem, je to jasná volba. Jeho obsluha je velmi jednoduchá a nemusíte se obávat foukajícího větru.

Klasický kotlík, vědro nebo kbelík jako zahradní gril

Velmi ikonický kotlík na uhlí je asi největší klasika mezi grily. Výborný je na balkon, terasu i zahradu. Najdete jej v mnoha barevných kombinacích i cenových kategoriích. Výhodou je, že má velký prostor pod grilem a příliš nehrozí znečištění okolí popelem. Hledáte-li přenosné mini grily, zkuste jej zvážit. Skládací gril složíte jako notebook a strčíte za dveře komory. Po rozložení připomíná krmítko pro divou zvěř. Místo velkého grilu si můžete pořídit obyčejný košík připomínající spíše květináč než gril. Je lehký a skladný. Můžete si jej vzít na piknik na louce nebo do parku uprostřed města. Plynový gril sice stejně jako ten elektrický postrádá klasické kouzlo grilování s rozžhavenými uhlíky, jeho ovládání je ale mnohem jednodušší. Nezanechává nepořádek, je bezpečný, má snadnou údržbu a velkou výhodou je rovnoměrná teplota po celé grilovací ploše grilu.

Chiminea, tradiční mexický krb či grily s udírnou

Chiminea dodá vaší zahradě šmrnc a atmosféru dávných časů. Využijete dřevo, třísky i uhlí. Lze jej využít i jako originální topení pro chladnější letní večery. Perfektní zahradní grily přináší i grily s udírnou, kde je možné grilovat přímo i nepřímo, udit nebo péct. Hodí se k nim dřevo nebo dřevěné uhlí. Grilovací vozík pro početnou skupinu se skládá ze dvou či více grilů a nemusíte tak celý večer strávit grilováním. Plocha u vozíku i pod ním dává dostatek úložného prostoru na nezbytné pomůcky i jídlo. Mobilní zahradní kuchyně se hodí pro větší rodinu. Grilovací místnost se pak skládá z několika grilů, plynových hořáků, přihrádek, zásuvek a nechybí ani chladicí box.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *