Close

Jak vybrat šatní skříň

Šatní skříň do ložnice je v jakémkoli bytě či domě nepostradatelná. Je třeba ji elegantně, vkusně i účelně do interiéru zapojit, neboť se jedná o dost rozměrný kus nábytku. Alfou a omegou jsou správné rozměry a otevírání. Ono známé „dvakrát měř a jednou řež“ platí všeobecně a šatní skříň do ložnice není výjimkou. Jde o prostor. Máte mini ložnici, nebo si naopak můžete dovolit opravdu velkorysou samostatnou šatnu? Vždy si pečlivě zaměřte prostor vyhrazený na šatní skříň, aby se vám tam vešla. V případě použití atypicky řešené skříně ve stejně nestandardní místnosti je třeba uvažovat o skříni vestavěné. Barva je čistě na vás. V ložnici máte ale relaxovat a spát, proto se doporučují jemné barvy ve studených odstínech.

Jak na barvy v interiéru

 

Výška pro radost i zlost

U příliš vysokých šatních skříní získáváte výhodu uskladnit nahoře vše, co tak často nepotřebujete. Do horní části se musíte ale pohodlně dostat. Vystavujete se zároveň nebezpečí skladování zbytečností a onomu problému, kdy se vám nahoru stejně nebude chtít lézt. Pokud opatřujete svou skříň místo výsuvnými dveřmi těmi klasickými otevíracími, zaberou vám také určitý prostor. V tomto případě nestavějte skříň těsně za dveře. Skříň s posuvnými dveřmi je zase hlučnější při otevírání. Nikdy taky nepůjde zcela otevřít. Vždy před nákupem zkontrolujte plynulost chodu posuvného mechanismu, nebo naopak uchycení dveří. Dvojkřídlé dveře zajišťují mnohdy znatelně lepší přístup k uloženým věcem. Zkuste si také před nákupem, zda vám jde skříň otevírat lehce, včetně vysunování šuplíků, protože ji budete používat dennodenně.

Na co si dát pozor

Vnitřní vybavení je důležité. Pokud má každý kus oblečení své místo, rychle najdete, co potřebujete. Systémy, které skříň nabízí, zahrnují tyč na pověšení ramínek, dostatek širokých polic nebo výsuvných šuplíků. Dbejte také na stabilitu skříně. Pokud víte, že rovnou podlahu opravdu doma nemáte, poohlédněte se raději po skříni, kterou půjde velmi dobře připevnit ke zdi nebo alespoň spojit s další skříní. Zabráníte nepříjemnému kývání při každém otevření. Pokud ještě váháte nad způsobem otevírání, posuvné dveře se hodí do místností, které jsou prostorově menší. Tam by dvoukřídlé dveře omezovaly váš další pohyb. Pokud máte k dispozici velký prostor v ložnici nebo šatnu, volte raději klasické dveře. Jsou tišší při manipulaci a dají se bez omezení otevřít dokořán. Šatní skříň do ložnice má mít dveře bez vnějšího zrcadla, aby nerušilo při spánku. Do vnitřní strany skříně si ale zrcadlo určitě dejte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *