Close

Jak správně vybrat zrcadlo

Zrcadlo je velmi univerzální doplněk interiéru. Velmi účinně odráží světlo dovnitř místnosti, dodává prostoru hloubku interiéru a dovede hotová kouzla s optickou velikostí místnosti. Správně umístěné zrcadlo umí vykouzlit dokonalou iluzi velkého prostoru i v malé místnosti. Dokáží rozzářit i tmavé kouty. Nasměrujte jej proti světlým a otevřeným částem příbytku a nechte v něm zobrazovat volný prostor. V úzkých prostorách jej pověste na protilehlou stěnu, aby prostor díky odrazu vypadal mnohem širší. Máte-li vysoké stropy, nad sedací soupravu nebo komodu zavěste velké zrcadlo v ozdobném rámu. Strop se opticky sníží a místnost se zútulní.

Zrcadlo do koupelny a předsíně

Nejnáročnější jsou koupelnová zrcadla vystavovaná zátěži v podobě vlhkosti. Zrcadlo do koupelny je nezbytností. Vždy berte v úvahu, co má zrcadlo odrážet. Klidně postačí menší zrcadlo se zajímavým rámem, místnosti dodá poklidnější atmosféru. V dostatečném prostoru volte zrcadla, která jsou součástí koupelnových sestav. Je to ekonomické řešení s jednoduchým designem. Stylová koupelnová skříňka je dobrou volbou. Zrcadlo v předsíni, kde rychle překontrolujete svůj zevnějšek, než opustíte domov, je další nutnost. Můžete zvolit sestavy s věšákem a botníkem na obuv, kterou zrovna nosíte. Malý prostor a nedostatek světla vyřešíte umístěním zrcadla odpovídajícím velikosti vaší postavy. Jednak se budete moci prohlédnout od hlavy až k patě a zároveň výrazně zvětšíte prostor. Pokud pověsíte zrcadlo na konci chodby, opticky ji to prodlouží. Na protilehlé stěně zase bude prostor vypadat mnohem širší.

Ložnice a obývací pokoj

V ložnici, obýváku či pokoji pro hosty by nemělo chybět dostatečně velké zrcadlo na zhlédnutí celé postavy.

Můžete se zcela oddat estetickým představám a skrytým přáním. Kromě různých forem nástěnných zrcadel v rozličných tvarech a variantách rámů můžete danou místnost zpestřit také stojacím zrcadlem, které dodá nadčasovou atmosféru vaší místnosti. Obývací pokoj je jako stvořený pro kousky s výrazným rámem, které působící spíše jako obraz. Umístěte zrcadlo proti oknu a bude vám odrážet venkovní scenérii a jako nádherný živý obraz, který se bude měnit podle ročních období. Zvažte také výše zmíněné zavěšení nad pohovku či komodu, kde se neobvyklý design zrcadla stane dominantou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *