Close

Jak správně vybrat zrcadlo

Zrcadlo je velmi univerzální doplněk interiéru. Velmi účinně odráží světlo dovnitř místnosti, dodává prostoru hloubku interiéru a dovede hotová kouzla s optickou velikostí místnosti. Správně umístěné zrcadlo umí vykouzlit dokonalou iluzi velkého prostoru i v malé místnosti. Dokáží rozzářit i tmavé kouty. Nasměrujte jej proti světlým a otevřeným částem příbytku a nechte v něm zobrazovat volný prostor. V úzkých prostorách jej pověste na protilehlou stěnu, aby prostor díky odrazu vypadal mnohem širší. Máte-li vysoké stropy, nad sedací soupravu nebo komodu zavěste velké zrcadlo v ozdobném rámu. Strop se opticky sníží a místnost se zútulní.

Zrcadlo do koupelny a předsíně

Nejnáročnější jsou koupelnová zrcadla vystavovaná zátěži v podobě vlhkosti. Zrcadlo do koupelny je nezbytností. Vždy berte v úvahu, co má zrcadlo odrážet. Klidně postačí menší zrcadlo se zajímavým rámem, místnosti dodá poklidnější atmosféru. V dostatečném prostoru volte zrcadla, která jsou součástí koupelnových sestav. Je to ekonomické řešení s jednoduchým designem. Stylová koupelnová skříňka je dobrou volbou. Zrcadlo v předsíni, kde rychle překontrolujete svůj zevnějšek, než opustíte domov, je další nutnost. Můžete zvolit sestavy s věšákem a botníkem na obuv, kterou zrovna nosíte. Malý prostor a nedostatek světla vyřešíte umístěním zrcadla odpovídajícím velikosti vaší postavy. Jednak se budete moci prohlédnout od hlavy až k patě a zároveň výrazně zvětšíte prostor. Pokud pověsíte zrcadlo na konci chodby, opticky ji to prodlouží. Na protilehlé stěně zase bude prostor vypadat mnohem širší.

Ložnice a obývací pokoj

V ložnici, obýváku či pokoji pro hosty by nemělo chybět dostatečně velké zrcadlo na zhlédnutí celé postavy.

Můžete se zcela oddat estetickým představám a skrytým přáním. Kromě různých forem nástěnných zrcadel v rozličných tvarech a variantách rámů můžete danou místnost zpestřit také stojacím zrcadlem, které dodá nadčasovou atmosféru vaší místnosti. Obývací pokoj je jako stvořený pro kousky s výrazným rámem, které působící spíše jako obraz. Umístěte zrcadlo proti oknu a bude vám odrážet venkovní scenérii a jako nádherný živý obraz, který se bude měnit podle ročních období. Zvažte také výše zmíněné zavěšení nad pohovku či komodu, kde se neobvyklý design zrcadla stane dominantou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *