Close

Zařizujete obývák? Při výběru sedací soupravy hleďte na pohodlí i na kvalitu

Fotografie: rozkládací pohovky

Zařizování nového bytu nebo obměna zastaralého a opotřebovaného nábytku za nový může být velice příjemnou činností. Pokud k celému procesu přistoupíte s fantazií a kreativitou, bude vás dotváření domova opravdu bavit. Možnosti jsou takřka neomezené, jen je třeba dbát na to, aby výsledná tvář interiéru působila harmonicky. Zvláštní péči si přitom zaslouží obývací pokoj; právě v něm se přece den co den schází celá rodina. A také právě do něj uvádíte důležité návštěvy.

Do obývacího pokoje patří sedací souprava

Sedací souprava je neodmyslitelnou součástí každé společenské místnosti. Poskytuje prostor k relaxaci, sledování oblíbených filmů a seriálů i k příjemnému posezení s přáteli a rodinou. A rozkládací sedací soupravy jsou praktickým řešením pro všechny, kdo alespoň čas od času ubytovávají na víkend či několik prázdninových dní hosty. Pokud nemáte opravdu prostorný dům s mnoha místnostmi, je právě obývák obvykle jedinou možností, kam návštěvu uložit.

Jak vybrat sedací soupravu?

sedací soupravy je samozřejmě velice důležitý design a barevný odstín. Celý obývací pokoj by měl být dokonale sladěný. Nezapomínejte ale ani na praktickou stránku věci. Počet míst by měl vždy uspokojit minimálně všechny členy rodiny; sedací plocha navíc rozhodně není na škodu. Na druhou stranu je ale vhodné brát při výběru sedací soupravy v potaz prostorové dispozice místnosti. Sedací souprava v ní sice bude dominovat, v žádném případě by ale neměla blokovat přístup k oknům, zasahovat do dveří nebo bránit v pohybu. Mohutné sedací soupravy se proto budou skvěle vyjímat pouze tam, kde je na ně dostatek místa. A pokud nechcete po pár letech investovat do nového nábytku, sáhněte po kvalitních výrobcích.

Praktická komoda poskytne dostatek úložného prostoru

Komody jsou skvělým řešením pro uskladnění složeného oblečení, výtvarných pomůcek a nejrůznějších drobností. Seženete je v široké škále provedení a můžete je směle umístit jak do společných prostor, tak i do ložnice a osobních pokojů jednotlivých členů domácnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *