Close

Zahrada by měla sloužit dospělým i dětem

Fotografie: dětské skluzavky

Většina z nás si život bez pravidelného kontaktu s přírodou nedokáže představit. Dokonce i ti nejzarytější milovníci čilého ruchu v centru velkoměsta alespoň občas sní o životě v klidném domku nebo vilce se zahradou. Jen málokoho láká bydlení na samotě odříznuté od civilizace, alespoň malou chatu nebo domek se zahrádkou si ale přeje skoro každý.

Relaxace i aktivní odpočinek jsou pro moderního člověka důležité

V dnešní uspěchané době je třeba dokázat si najít prostor pro odreagování. Značná část populace vykonává psychicky náročnou práci. A navíc stále stoupá procento lidí se sedavým zaměstnáním. Podobně jsou na tom i naše děti, které tráví značné množství času ve školních lavicích, u počítačů i u televize. Ve volném čase bychom se tedy měli dostatečně hýbat nejen my, ale také zajistit, aby i naše ratolesti měly dostatek prostoru pro fyzickou aktivitu. Ten jim poskytnou dětská hřiště.

Zahrada zregeneruje mysl. A tělo si naši nejmenší protáhnou na dětském hřišti

V zeleni mohou dospělí i děti dopřát své mysli zasloužený odpočinek. Baterky si totiž nejlépe dobijeme uprostřed zeleně. Ta zklidňuje naše vědomí a prospívá našemu zdraví. A mezi stromy, které pohlcují nečistoty v ovzduší, se nám vždy lépe dýchá. Neměli bychom ale zapomínat ani na rozhýbání těla. My se na zahradě můžeme protáhnout s využitím prvků jógy nebo pilates, naše děti se zase nejlépe vyřádí na dětském hřišti.

Co vše si užijí děti na dětském hřišti?

Mezi běháním a skákáním na trávníku si naše ratolesti na prolézačkách protáhnou celé tělo. A navíc si mohou dosyta užít jízdu na skluzavce. Právě skluzavky jsou, jak je známo, pro děti zdrojem dokonalého rozptýlení. Dětské domečky zase budou představovat pevnosti, nedobytné hrady, čarodějnické chaloupky i paláce princezen. A v dešti poskytnou dokonalý úkryt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *