Close

Vybíráte nábytek do kanceláře? Poradíme vám

Foto:kancelářksý nábytek

Zařizování kanceláře či domácí pracovny není vůbec tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Během celého procesu je třeba myslet na řadu věcí, a proto vám přinášíme článek, v němž shrneme ty nejdůležitější body.

Kvalitní sezení je základ

Pomyslné srdce každé kanceláře tvoří určitě stůl, o tom není pochyb. Jelikož u něj bude pracovník trávit nejvíce času, je nezbytné si dát na jeho výběru opravdu záležet. Kancelářský stůl musí poskytovat dostatek prostoru, aby se na něj vešlo všechno potřebné k vykonávání práce. To znamená monitor společně s klávesnicí a počítačovou myší, dále nějaké ty šanony s důležitými dokumenty, něco na psaní a hrníček s kávou, protože bez ní by to přeci nešlo.

Není důležitá jenom velikost pracovní desky, ale i samotná výška stolu. Pohlídejte si, aby měl pracovník mezi deskou a židlí optimálních 30 cm. Tato vzdálenost mu zajistí dostatek volného pohybu pro nohy, ale současně deska nebude příliš vysoko. Co se týče samotné židle, tak zde se rozhodně nevyplatí jakkoliv šetřit. Volte takový model, který bude zajišťovat ergonomickou podporu zad, protože jinak hrozí různé zdravotní komplikace, jež by navíc mohly ohrozit i efektivitu práce.

Prostor musí být přehledný

Ať už se jedná o domácí pracovnu nebo o kancelář, její interiér musí být uklizený a přehledný. S tímto vám skvěle pomůže kancelářská skříň. Uvidíte, že když bude mít každičká věc své pevně dané místo, hned vám půjde práce lépe od ruky. Chaos totiž negativně ovlivňuje naši pozornost, tudíž pro maximální pracovní nasazení je potřeba udržovat pořádek. Kromě toho místnost vybavená hezkým a funkčním nábytkem vypadá příjemně na pohled.

Jestliže vás zajímá, kde sehnat kancelářský nábytek, máme pro vás jeden tip. Švédská společnost AJ Produkty se na tuto problematiku specializuje už dlouhá léta. Mrkněte se na jejich internetové stránky a vyberte si z pestré škály zboží vše, co momentálně potřebujete. Kromě kvalitního provedení zákazníky potěší i příznivé ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *