Close

Vlastnosti, podle kterých poznáte kvalitní sedací soupravu

Fotografie: sedací soupravanice

Když hledáte kvalitní sedací soupravu, měli byste se zaměřit na určité vlastnosti, abyste si mohli být jisti, že vám dlouho vydrží a nebudete muset za pár měsíců pořizovat náhradu. Na co si dát pozor při koupi pohovky a jak rozeznat kvalitní sedačku od té méně kvalitní? Poradíme.

Konstrukce sedací soupravy

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je třeba se zaměřit, je konstrukce pohovky. Ta zahrnuje rám, polstrování a čalounění. Rám by měl být vyroben z tvrdého dřeva nebo jiného pevného materiálu, aby se snadno nezlomil. Polstrování by mělo být pevné, ale ne příliš tuhé, a čalounění by mělo být vyrobeno z odolné látky. Dalším důležitým parametrem sedací soupravy je odolná potahová látka. Uvědomte si, že právě na potahu budete sedět, takže musí být vyroben z materiálu, který se snadno neroztrhne a na kterém se budete cítit dobře. Hledejte mikrovlákno nebo kůži. Právě tyto potahy patří mezi ty nejtrvanlivější.

Už při koupi myslete na údržbu

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je snadnost čištění sedací soupravy. Nechcete přece něco, co se bude obtížně udržovat, proto hledejte materiály, které se snadno otírají nebo čistí a nebude nutné kvůli jejich údržbě volat specializovanou firmu. Pokud máte doma malé děti, je praktické rovnou při pořízení sedací soupravy přikoupit také vyměnitelné potahy, které při ušpinění snadno sejmete a vyperete. Pak si nebudete muset dělat hlavu z rozmazané čokolády nebo borůvek.

Nadstandardní prvky, které zpříjemní život

Pokud stojíte o to, aby se pro vás každé posezení na pohovce či křesle stalo příjemným zážitkem, zaměřte se i na praktické doplňky. Nastavitelné područky, opěrky hlavy nebo opěrky nohou. To vše jsou příjemné prvky, které se hodí mít, protože díky nim je používání pohovky pohodlnější. Nezapomeňte ani na pohodlné a měkké polštáře. Základem vybavení sedací soupravy by měla být také teplá deka, která se hodí nejen v době, kdy se zdražují energie, ale využijete ji i kdykoliv v budoucnu. Praktické jsou rovněž kapsy na brýle nebo časopisy. Ty se hodí zejména, pokud máte rádi své věci při odpočinku na pohovce po ruce. Nakonec se podívejte také na záruku. Ta vám zajistí, že nebudete delší dobu bez gauče, pokud se s tím vaším novým něco stane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *