Close

Venkovní rolety zvyšují bezpečnost a šetří energii

venkovni rolety

S příchodem letního počasí si majitelé rodinných domů, ba dokonce i bytů či rekreačních objektů uvědomují důležitost stínící techniky. Velké oblíbenosti se těší zejména exteriérové stínění, protože nejenže představuje jakýsi bezpečnostní prvek, ale také šetří spoustu energie vynaloženou právě na klimatizování. V následujících řádcích se zaměříme právě na venkovní rolety, které vás nadchnou po praktické i designové stránce.

Pokud se vám zamlouvá venkovní roleta na okno, zaměřte se při výběru především na vysokou odolnost a spolehlivost. Ideální jsou rolety, které disponují lamely vyplněnými polyuretanovou pěnou, protože potom představují nejen efektivní stínící prvek, ale i účinnou tepelnou izolaci. Venkovní rolety tak v zimních měsících nepropouští teplo ven, v letním období zase odráží nepříjemné a ostré sluneční paprsky.

Venkovní rolety zlepšují i zvukovou izolaci, přičemž venkovní hluk dokážou snížit až o 16 decibelů. Setkáte se se dvěma variantami venkovních rolet, a to přiznanými a fasádními.

Venkovní roleta přiznaná

V případě, že nechcete zasahovat do fasády, je pro vás připravena takzvaná přiznaná venkovní roleta do okna. Řešení je charakteristické tím, že jsou vodící lišty i box viditelnými prvky. Vybrat si můžete mezi manuálním a elektrickým ovládáním, navíc roleta může mít integrovanou síť proti hmyzu.

Venkovní roleta fasádní

Jestliže se pouštíte do rekonstrukce stávající nemovitosti, případně plánujete realizaci novostavby, je pro vás jako stvořená fasádní venkovní roleta, která se zabudovává pod zateplovací systém. Horní box není viditelný, zatímco vodící lišty mohou, ale nemusí být viditelné, to záleží právě na vás. I v tomto případě si volíte mezi manuálním a elektrickým ovládáním a můžete požádat také o integrovanou síť proti hmyzu.

Obraťte se na výhradně českou společnost SUNDEX, která si zakládá na kvalitních produktech a službách v oblasti stínící techniky. Venkovní rolety jsou v různých barevných variantách, dokonce mohou imitovat dřevo. SUNDEX se vám postará o vše od počátečního poradenství přes zaměření až po montáž a úklid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *