Close

V čem tkví výhoda chytrého telefonu? Proč byste si ho měli pořídit

Mobilní telefon se stal běžnou součástí života. Málokdo si již umí představit, že by ho nevlastnil. Najde se sice pár odmítačů, kteří jsou věrni pevné lince, ale kdo chce jít s dobou, ten mobil u sebe má. Proč je lepší chytrý telefon než obyčejný tlačítkový?

Tlačítkový versus chytrý telefon

I s klasickým telefonem na tlačítka se domluvíte, pošlete SMS. Pro nenáročné uživatele je to dostačující přístroj, se kterým mohou být spokojeni, jestliže nepotřebují být neustále připojeni na internet. Chytré telefony však ty obyčejné válcují snad ve všem. Kromě základních funkcí nabízejí spoustu zábavy. S nimi se rozhodně nudit nebudete. Kromě toho jsou praktickými pomocníky, můžete je spárovat s chytrými hodinkami, chytrou domácností a dalšími moderními vychytávkami, které vám váš život značně zjednoduší. Lze do nich nainstalovat zajímavé aplikace pro hry, zábavu i vzdělávání. A co teprve ty úžasné fotografie, které umějí chytré telefony pořídit.

Android, nebo iOS?

Uživatelé chytrých telefonů neboli smartphonů se dělí na dvě skupiny. Jedna nedá dopustit na Android, zatímco ta druhá vyznává jedině nakousnuté jablko – tedy značku Apple. O dokonalosti jednoho nebo druhého operačního systému bychom mohli vést nekonečnou debatu a možného vítěze bychom stejně neobjevili. Každý systém má něco do sebe, plusy i mínusy. Někdo říká, že jakmile si jednou zvykne na iOS, k Androidu by se již nevracel. Nechme však na každém, aby si vybral, co bude jemu nejvíce vyhovovat.

Lightning pro iPhone

Značka Apple vsadila na výkonné mobily, za něž si ovšem zaplatíte i několik tisíc, pokud budete chtít nejnovější model. Starší kousky ale směle pořídíte i do 5 tisíc korun a dobrou službu vám také udělají. Jen je třeba počítat s tím, že tyto telefony se nabíjejí skrz lightning kabel. Zde s USB kabelem moc nepořídíte. Není to však nic, co by majitele iPhone nějak výrazně omezovalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *