Close

Textil vytváří pohodlí domova. Proč byste jej neměli podcenit?

Útulný domov sestává z velkého množství maličkostí, které dohromady vytváří tu správnou atmosféru pohody a klidu. Správná kombinace barev, nábytku i textilu jsou naprostým předpokladem dobrého pocitu z vaší domácnosti. Na co byste rozhodně neměli zapomínat?

Domácnost bez textilu?

Pokud čtete tento článek, určitě přemýšlíte, co by tak mohlo ještě chybět k dosažení dokonalého pocitu z vašeho domova. Vyměňte starý bytový textil za nový. Proč? Představte si postel bez povlečení a prostěradla, okna bez záclon či třeba gauč bez povlaku. V takové místnosti by se necítil nikdo dobře a měl by pocit, jakože je někde v chladné cele. Chtěli byste svůj volný čas trávit v holé cele?

Prvním krokem při výběru by tak rozhodně měly být záclony nebo závěsy na vaše okna. To je naprostý základ k optickému uzavření místnosti a dosažení soukromí. Holá okna vám nedovolí si oddechnout a budou vzbuzovat zvědavost kolemjdoucích, bydlíte-li v přízemí. Dále je potřeba vybrat vhodné povlečení na zmíněnou postel a gauč. To vám nejen dodá pocit optického pohodlí, nýbrž také ochrání povrch nábytku před odřením a zašpiněním.

Vše pečlivě slaďte dohromady

Při výběru textilu dbejte nejen na jeho kvalitu, ale především také na jeho vzhled. Každá barva totiž působí na lidskou mysl jinak, takže se vyplatí nepodcenit její výběr pro každou místnost zvlášť. Kuchyně si tak bude notovat s bílou barvou, zatímco třeba do ložnice je vhodné zvolit tmavší odstíny.

Kde ale nakoupit veškerý potřebný textil snadno a za příznivé ceny? Doporučit můžeme návštěvu obchodu dante.cz, kde naleznete široký výběr kvalitního textilu do každé místnosti. Nezáleží na tom, jestli zrovna sháníte hotové záclony, přehozy či například koberce – na zmíněných stránkách si vybere zkrátka každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *