Close

Špatné rozměry závitů odhalí jedině kvalitní kalibry

Fotografie: kalibry

V každé domácnosti se najde mnoho prvků, jež jsou spojené pomocí závitů. U nich je vždy zapotřebí, aby měly patřičné rozměry, přičemž mnohdy záleží i na tisícinách milimetrů. Pakliže se například u plynové přípojky použije závit nevhodných rozměrů, může to mít neblahé důsledky. Ke zjištění, zda jsou závity skutečně vhodné, je nutné použít speciální závitové kalibry.

K čemu slouží kalibry?

Kalibry jsou zařízeními, která se využívají zejména ve strojírenském průmyslu, uplatnění najdou ale i v mnoha dalších oborech. Jedná se o pomůcky, s nimiž lze přesně detekovat a zjistit nedostatky ve vnitřních a vnějších rozměrech.

Jaké jsou nejběžněji užívané druhy kalibrů?

Existuje několik variant kalibrovacích zařízení. Nejčastěji se používají závitové kalibry. S jejich pomocí dokážete přesně zjistit, zda u vnějších a vnitřních rozměrů závitů nedošlo při výrobě k nějaké odchylce, jež na první pohled vůbec nemusí být zřetelná. Špičkové závitové kalibry dokážou zjistit odchylky v řádech tisícin milimetrů, které mohou hrát při následném použití produktů významnou roli.

Kromě závitových se používají rovněž třeba válečkové kalibry. Ty jsou určené pro měření vnitřních průměrů, respektive celkových vnitřních rozměrů produktů.

Kalibry je nezbytné používat z toho důvodu, aby byly včas zjištěné zmetky a došlo k jejich odstranění a vyjmutí z následné expedice ke koncovým zákazníkům. Tím, že firmy detailním způsobem měří veškeré závity a další předměty, snižují případné výrobní ztráty, neboť se dá dobře a rychle detekovat zmetkové zboží.

Prodejce kalibrů v ČR

Kvalitní závitové kalibry a další druhy kalibrovacích zařízení se dají objednávat u společnost Nástroje.cz. Firma má v sortimentu několik druhů kalibrů v různých velikostech a parametrech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *