Close

Rohová kuchyně je ideální do malého bytu

foto:rohová kuchyňská linka

Je vaše kuchyňská linka už zastaralá a zoufale volá po výměně za novou? Nebo naopak stojíte před zařizováním úplně nového bytu, který bohužel není příliš velký? Pojďte se podívat, proč se vyplatí vsadit na rohovou kuchyň.

Využijte efektivně každý čtvereční centimetr

Malá kuchyň není důvod k tomu, abyste propadali panice. Věřte tomu, že i v miniaturním interiéru se dá stejně plnohodnotně fungovat, jako byste měli k dispozici rozsáhlé prostory. Naprosto klíčové je v tomto případě opravdu zapojit fantazii a nenechat ani kousíček místnosti bez využití. V těchto případech se nejlépe osvědčila rohová kuchyňská linka, jež svému uživateli poskytuje všechno bez nějakého omezení.

Prostor přímo v rohu se dá perfektně využít k umístění dřezu. Tento počin způsobí jakési rozdělení celkové plochy na část, kde bude probíhat samotná příprava surovin, a na místo, kde se budou pokrmy tepelně upravovat. Takovéto dělení je velice efektivní, a navíc mnohem hygieničtější. Skříňka, co se nachází pod samotným dřezem, zase skvěle poslouží jako prostor ke skrytí odpadkového koše. Tohle strategické umístění vypadá na pohled podstatně lépe, než když je samotná nádoba s odpadem postavena volně vedle kuchyňské linky.

Výklopné skříňky a police

Jestliže nedostatek místa brání tradičnímu otvírání kuchyňských skříněk, problém lze hravě vyřešit pomocí vyklápěcích dvířek. Rohová kuchyň dále nabízí možnost vrstvení jednotlivých spotřebičů přímo na sebe, čímž se opět ušetří trochu prostoru. Nebojte se taktéž využít prázdných stěn. Zde je možné umístit různé poličky a háčky, kam zavěsíte nádobí. Vařečky a naběračky tak budete mít přímo po ruce a otravné hledání v šuplících se stane rázem minulostí.

Nejste si jistí, zda by byl tento typ kuchyně vhodný právě pro vás? Vsaďte na brněnskou společnost Gabon, která vám vypracuje návrh kuchyně a poskytne odborné rady. Na trhu se vyskytuje už od roku 1992 a za tu dobu má za sebou nespočet úspěšných realizací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *