Close

Příjemný domov snadno a rychle – vystačíte si s povlečením, dekoracemi a galanterií

povlečení mikaton

Snad každá žena pořád pracuje na zlepšování svého bydlení. A nemusí to nutně znamenat, že budete nakupovat stále nové bytové vybavení. Máte-li kreativního ducha, lehce si vytvoříte pár originálních doplňků, které vdechnou vašemu domovu osobitost a originalitu.

Propadněte skandinávskému stylu

Už jste slyšeli o hygge? Jde o pohodový přístup k životu, který je úzce spjatý s pohodlným bydlením, v němž dominují hřejivé deky, naducané polštářky, svíčky a světýlka. Zkrátka vše, co přispěje k příjemně strávenému času s vaší rodinou. Tento styl podtrhují přírodní dekorace, jež jsou zpravidla ze dřeva, abyste zdůraznili své souznění s přírodou. Stačí si z lesa donést pár březových větví a větviček a vytvořit z nich aranžmá do vázy, či pomocí tavné pistole zhotovit dekorativní žebřík nebo rámeček k fotografii.

Lenošení bez výčitek

Představte si, jak by se dal nejlépe prolenošit deštivý den? Přece obohacujícím spánkem ve stylovém povlečení, jemuž dominují zemité odstíny béžové, hnědé nebo šedé. Ideálně v kombinaci s decentními vzory. Vybírat můžete na Mikaton.cz, kde je ho opravdu požehnaně. Nechce-li se vám do postele, přesuňte se na pohovku do obývacího pokoje, zachumlejte do deky a odpočívejte u televize nebo s knížkou. V poslední době jsou hitem háčkované a pletené deky, v nichž si lenošení skutečně užijete.

Oprašte ruční práce

Podzimní a zimní dlouhé večery přímo nabádají k tomu, abyste se pustila do pletení. Velmi oblíbené jsou příze ve tvaru špagety, s jejichž pomocí lze dokonce plést jenom rukama. Upletené polštářky, plédy a koberečky budou velice příjemné na dotek. Návody, jak na to, naleznete na internetu. To samé platí i o macramé dekoracích vyrobených technikou drhání. Jde o svazování uzlů do ozdobných krajek. Velmi efektně vypadají takto vytvořené listy zavěšené na zdi na větvičce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *