Close

Přeměna chaotického bytu v útulný domov

pronajem ceske budejovice

Při stěhování do pronájmu a nového bytu může být složité přizpůsobit si daný prostor pro vlastní potřeby. Máte poměrně omezené možnosti z pohledu stavebních úprav. Zbývá tak pořízení vhodných kousků nábytku, které případně půjdou znovu rozmontovat a přestěhovat. Když k tomu navíc přidáte i pár drobností, které vám pomohou s organizací jednotlivých věcí, úspěch na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Co všechno by tedy měl obsahovat útulný domov a jak si ho snadno zařídit? To vám prozradí přímo tento článek.

Najděte si ten správný pronájem

Hned prvním krokem k vytvoření útulného domova je objevení té správné nemovitosti. Každý byt má trochu jinou dispozici, orientaci na světové strany a podobně. U pronájmů se také můžete setkat s již vybavenými byty, ale i takovými, kam si budete muset pořídit naprosto všechno od postele až po pračku. Tehdy máte v zařizování víceméně volnou ruku, což přináší větší svobodu pro volbu těch správných věcí a jejich správnou kombinaci.

Aby se vám povedlo najít krásný byt v dobré lokalitě za zajímavou cenu, musíte pravidelně sledovat nové nabídky. Nastavte si upozornění na pronájem České Budějovice či jiné město, ať máte přehled o každém novém inzerátu, který se zde objeví. Díky tomu zvýšíte šanci, že narazíte na krásné bydlení přesně podle vašich představ.

Využijte stávající vybavení

Pokud se vám povede sehnat pronájem bytu, kde již bude větší část vybavení, budou možnosti pro přestavení nábytku a doladění podle výsledných představ o něco více omezené. Na druhou stranu ve chvíli, kdy je součástí pronájmu i sklepní kóje, můžete část původních věcí uložit do sklepa a nahradit je svými. Vlastní kousky nábytku jsou totiž mnohdy opravdu důležité pro vytvoření útulného domova, kde se budete cítit dobře.

Praktické regály

A protože jdou ceny za pronájmy nahoru, je mnohdy potřeba udělat kompromis mezi tím, co si představujete, a takovým bydlením, na které cenově dosáhnete. Především v menších bytech však může být náročné uskladnit všechny potřebné věci. Pro tyto účely jsou jako dělané nejrůznější regály. Ty mohou mít klasické dlouhé police, ale i čtvercová okénka, kam se vám vejdou úložné boxy, do kterých schováte drobnosti. Výhodou většiny regálů a regálových soustav je případné snadné rozmontování a přemístění v případě stěhování. Také jejich pořizovací cena nebývá nijak vysoká, ale přitom mohou znatelně přispět k vytvoření organizovaného a útulného domova.

Organizéry a přídavné poličky

Zároveň se přímo nabízí co nejlépe využít místo ve skříních. Pro pořádek využijte například praktické organizéry, ale i nejrůznější přídavné poličky. S jejich pomocí zvětšíte úložný prostor a pomůžete lepší organizaci oblečení, kuchyně, potravin a podobně. Navíc si tyto drobnosti snadno vezmete s sebou při stěhování a jsou poměrně levné, takže jde o ideální kousky, které by neměly chybět v žádném útulně zařízeném domově.

S dekoracemi to nepřehánějte

Komody, poličky a další místa, kde mohou být dekorace, často lákají k vyzdobení. Jenže nesmíte zapomínat na to, že vzhledem k tomu, že jde o pronájem, může být na pořadu dne za pár měsíců stěhování. A tehdy se rozhodně nepochválíte za příliš velké množství nejrůznějších věcí. Hodně drobných dekorací se také špatně udržuje v čistotě, kdy si značně zkomplikujete pravidelné utírání prachu. Zároveň je však dobré mít pár věcí, které jsou dekorativní a dodávají celé místnosti útulný nádech. Může se jednat o věci s další praktickou funkcí, jako jsou stolní lampy, nástěnné hodiny, stojánky na svíčky a další. Snažte se také, aby jednotlivé prvky byly víceméně v podobném stylu a společně tak vytvářely sladěný interiér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *