Close

Předsíňové skříně mohou doplnit i ty šatní

Fotografie: předsíňové skříně

Nebojte se netradičních řešení. Mnoho lidí má pocit, že do předsíně může dát pouze předsíňový nábytek. Jenomže to není vůbec pravda. Zkuste být trochu kreativnější.

Pracujte především s prostorem

Ať již máte malou, nebo naopak velkou předsíň, naučte se s ní pracovat. Do těch malinkých si možná můžete vybrat pouze předsíňové skříně s věšákem, a to ještě budete rádi, že nezůstanete jen u toho na prostor nejméně náročného věšení. Ale obvykle jsou naše předsíně větší a dokážeme proto pracovat s větším množstvím nábytku. Oceníme to. Čím více bot, doplňků, svrchníků, ale třeba i různých čisticích prostředků, úklidových pomůcek a nářadí dostaneme do předsíňových skřínek, tím více prostoru získáme jinde v bytě. Vše přitom může být uloženo úhledně a přehledně.

Vestavěná skříň je mnohdy předražené řešení

Předražené, a ne pro každého – i tak se lze podívat na trend vestavěných skříni v předsíni. Mnohdy zaberou příliš místa, ale zejména prostoru ubírají vzdušnost. Napadlo vás, že by šlo do předsíně umístit klasickou šatní skříň? Je menší, lze využít výhody posuvných dveří, celoplošných zrcadel i snadného barevného doladění s předsíňovými stěnami. V neposlední řadě jde o výrazně levnější řešení.

V předsíni se dá pracovat i s dalším nábytkem

Podobně lze v předsíni pracovat například s komodami – skříňkovými i zásuvkovými, přestože se nabízí jako komody pro ložnice či obývací pokoje. No a kdo má skutečně velkolepou předsíň o rozměru klasického pokoje, ano, i takoví šťastlivci jsou, ten může s prostorem pracovat ještě více. Třeba si sem umístit pracovní místo pro home office. Rozhodně je to ohleduplnější než v ložnici, méně rušivé než v obývacím pokoji, bezpečnější pro notebook než v jídelně a méně otravné pro děti než v dětském pokojíku.

Důležitá je barevná harmonie

Ať máme předsíň jakkoliv velkou, obvykle jde o místnost bez oken. Proto je lepší vsadit na světlé materiály. Nemusíme zůstávat jenom u bílé. Módní je kombinace bílé a světlého dekoru dřeva, ale třeba i se šedou. Velkým hitem je kombinace bílé a dubu sonoma, což je světlounký až částečně našedlý odstín s dubovým dekorem.

V malé místnosti, jakou je předsíň, si obvykle nemůžeme příliš dovolit kouzlit se solitéry. Disharmonicky by působily i kombinace nesourodých materiálů či kousků nábytku. Takže třeba šatní skříň dub sonoma, kterou použijeme v předsíni místo vestavěné skříně, by měla jako největší prvek předsíně dát styl celému barevnému ladění této části bytu. Tato skříň není obvykle celá jen v dekoru dubu. To by působilo dojmem starého levného kancelářského nábytku. Mnohdy jde kombinaci s bílými prvky. A právě bílá předsíň se světlým dekorem dub sonoma patří v dnešní době mezi nejžádanější. Vypadá vzdušně, moderně a kombinace bílá plus dub sonoma najdete na mnohých nábytkových kouscích. Kdo nově zařizuje celý byt, může klidně vsadit kompletně na výběr této kombinace.

TIP: Rozhodněte se, kolik bílé potřebuje vaše předsíň. Šatní skříň bílá ze sortimentu TOTO-nábytek obsahuje rovněž části z dekoru dub sonoma, převažují však bílé plochy a zrcadlo, díky čemu je skříň světlejší a opticky ještě méně zmenšuje prostor. Vynikne samozřejmě i v ložnici, pro kterou byla původně navržena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *