Close

Potřebujete si poradit s tvorbou setin milimetru? Pořiďte si kvalitní měřidla

Fotografie: měřidla

Výroba extrémně přesných dílů je doménou obráběčů, kteří s pomocí soustruhů, frézek i vrtaček dokážou naprosté divy. Pro dnešní moderní dobu tento fakt platí dvojnásob, jelikož každá sebemenší dílna používá počítačem řízené stroje. Ani ty však nejsou neomylné a vyžadují poctivou péči. Jak dosáhnout stoprocentní jistoty?

Citlivá práce

Na základě fyzikálních zákonů je jasné, že čím menší rozměry realizujete, tím větší nebezpečí představují nepatrné okolní vlivy. Nezanedbatelným činitelem jsou například teploty ve stroji, okem neviditelné obroušení nástrojů a samozřejmě i lidský faktor. Zkrátka a jednoduše, nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, jestli daný obrobek splňuje požadavky zákazníků.

Přesně proto existuje vychytávka v podobě stoprocentní kontroly, na kterou mnoho nezkušených řemeslníků zapomíná. Nejedná se o nic zábavného, ale tak to prostě v oboru obrábění chodí. Zde přichází na scénu nejrůznější specializovaná měřidla, jež plní celou řadu úkolů.

Výška, hloubka i šířka

Mezi nejdůležitější pomůcky bezesporu patří digitální mikrometr. S jeho pomocí zvládnete přesně identifikovat rozměry vnějších stěn obrobků, přičemž přehledný displej vám ihned ukáže, na čem jste. Přirozeně se neobejdete ani bez hloubkoměrů, úchylkoměrů, dutinoměrů a mnoha dalších pomůcek. Nechcete-li se zdržovat, raději si objednejte od každé varianty alespoň jeden produkt.

S tím vám pomohou stránky specializovaných e-shopů, kdy za zmínku stojí třeba online obchod pod odkazem meridla.cz. Dočkáte se ohromného výběru všech normovaných produktů, bezkonkurenčních cen a v případě zájmu i možnosti realizace speciálních položek na přání. Stejně tak není problémem sehnat některý z desítek a desítek druhů kalibrů pro zkoušení uložení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *