Close

Plánujete rekonstrukci? Okna vybírejte už v zimě

foto: okna v bytě

Pokud se pouštíte do rekonstrukce svého rodinného domu, respektive bytu, měli byste si celou modernizaci naplánovat. V našich končinách se do renovace pouští v podstatě každý třetí majitel nemovitosti, která byla postavená před rokem 2000, jak ukázal nedávný výzkum. Zájem je především o rekonstrukce koupelen, kuchyní a bytových jader, ovšem někteří jedinci zahajují kompletní přestavbu staršího obydlí.

Jedním z důležitých kroků je vybrat vhodná okna a dveře. Jsou ta stávající nedostatečná z hlediska tepelněizolačních vlastností? Věděli jste, že přes netěsnící okna a dveře uniká v zimním období nejvíce tepla? Rekonstrukce je tedy i jeden ze způsobů, jak zlepšit energetickou náročnost budovy, a tím pádem ušetřit nemalé peníze za vytápění.

Rekonstrukce koupelny

Koupelna dávno není vnímána pouze jako místnost, kde se provádí kompletní hygiena. Představuje i relaxační zónu, kam se uchýlí spousta lidí po návratu z práce. Jestliže vám svým vzhledem, ale ani funkčností nevyhovuje dosavadní koupelna, potom je čas na velkou změnu. Předtím, než zahájíte bourací práce, si zajistěte potřebná povolení a souhlas majitele bytu či družstva (v případě, že nemáte nemovitost ve vlastnictví).

Ujasněte si, jak by měla koupelna vypadat, aby vám vyhovovala po všech stránkách. Přestavbu rozdělte do několika kroků – bourací práce, čisticí práce, úpravy organizace místnosti, rozvody, štuky, obložení stěn, nivelace, pokládka dlažby, instalace vybavení a závěrečný úklid.

Kompletní rekonstrukce

Jestliže chcete spláchnout modernizaci svého příbytku při jednom, zřejmě vás láká kompletní rekonstrukce, která je však časově i finančně nákladnější. Zase ale na druhou stranu, budete mít na dlouhou dobu klid.

Při kompletní rekonstrukci je nezbytné pustit se do výměny oken a dveří, protože se jedná často o nejslabší články nemovitostí. Vybrat si můžete z různých variant, přičemž oblíbená jsou stále plastová okna. Šlapou jim na paty ale eurookna, což jsou v podstatě okna vyrobená z vysoce kvalitního českého dřeva. Z ekologického hlediska jsou dřevěná okna šetrnější k životnímu prostředí, a to je jeden z hlavních důvodů, proč se pro ně rozhoduje stále více majitelů domů a bytů.

Současný trh je rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály dekorů, odstínů a provedení. Stačí se třeba podívat do nabídky společnosti OKNA JIS, kde najdete různé verze plastových i dřevěných oken. Dokoupit můžete rovnou i dveře, aby ladily přímo s okny.

Hledáte specialistu na okna a dveře? Chcete investovat do kvality? Podívejte se na webovou stránku https://www.jis.cz/, kde najdete všechny potřebné informace. S touto společností rozhodně neprohloupíte stejně jako stovky dalších spokojených zákazníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *