Close

Perské koberce mají své místo i v moderním interiéru

perské koberce

Každý je zná podle názvu, málokdo už ale přesně ví, co přesně perský koberec je. Není přitom žádným nemoderním přežitkem. Právě naopak. Na moderní podlahy interiérů se dnes perské koberce ve velkém vrací.

Dnešní interiéry s plovoucími podlahami, dlažbou, dokonce ozdobnými betonovými stěrkami si opět žádají kusové koberce. Každý, kdo si chce dopřát skutečný luxus, sáhne právě po kvalitních perských kobercích. Tyto ručně vázané koberce se perskými nazývají zhruba od 30. let 19. století.

Každý koberec je díky ruční práci originál a současně umělecké dílo. I když na trhu objevíte mnoho různých napodobenin vzorů tak typických pro perské koberce, obvykle jde o různé syntetické, mnohdy pouze tištěné koberce. Pravé perské koberce se vyrábí výhradně z přírodních materiálů. Nejčastěji z vlny, ale rovněž z hedvábí, nebo méně často z bavlny.

Nadčasovost v tradici

Perský koberec pochází z Íránu a po desetiletí nabízí velice charakteristické vzory a barevnost. Ty se už natolik etablovaly, že se považují za nadčasové a hodí se jak do tradičních, tak do hypermoderních interiérů. Dnes v nabídce najdete koberce nejen íránské, ale rovněž turecké, nomádské, pákistánské či turkmenské. Řemeslo a specifické vzory se v mnoha rodinách, kde se tyto koberce vyrábí, dědí vždy z generace na generaci. Některé jsou tak vzácné a žádané, že se prodávají jako investiční kusy.

Koberce, které vypadají jako nové i po letech

Kvalitní perské koberce jako by znaly recept na věčnou mladost. Při dobré péči bude koberec vypadat jako nový i po letech. Používané přírodní barvy jsou světloodolné, a tak se nemusíte bát, že vám koberec vybledne. Své atraktivní barvy si umí zachovat a nevybledne.

Kvalitní perské koberce z e-shopu Buchara

Pravé perské koberce nabízí pražská firma BUCHARA. Nádherná prodejna na Vinohradech prošla povedenou rekonstrukcí a dnes zde firma nabízí přes 5000 kusů ručně vázaných orientálních koberců. Odborný personál kobercům skutečně rozumí, a tak vám třeba při šálku zeleného čaje pomůže s výběrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *