Close

Nábytek do domácí dílny: Jak na jeho výběr?

Fotografie: dilensky stůl

Češi tradičně patří ke kutilům, kteří si raději něco vyrobí doma, než by zbytečně utráceli za drahý nábytek v obchodech. K tomu, abyste se i vy mohli doma plně realizovat, je zapotřebí si vytvořit dobře vybavenou dílnu. A v ní nesmí chybět spolehlivý a odolný nábytek.

Pracovní stůl

Mezi základní dílenský nábytek se řadí takzvané ponky. Tyto speciálně upravené dílenské stoly vám zajistí dostatek místa pro vykonávání většiny prací při výrobě nábytku a různých doplňků pro vaši domácnost.

Při výběru ponku jsou důležité hlavně správné rozměry. Pracovní deska stolu má mít ideálně alespoň 70 centimetrů na šířku, na délku pak minimálně 200 centimetrů. Takovéto parametry už zajistí, že zde bez problémů zpracujete dřevo, kov, plasty a další materiály. Pokud jde o výšku, záleží samozřejmě hlavně na vaší postavě, abyste se u ponku nemuseli hrbit. Běžně se ale dílenské stolky vyrábějí s pracovní deskou ve výšce kolem 80 cm.

U pracovního stolu je důležitá stabilita a pevnost. Proto jsou nejvhodnější robustní kovové ponky. Ideální je, mají-li v těle zabudované šuplíky, díky nimž pak máte často využívané drobné nářadí a další pomůcky snadno po ruce.

Ostatní nábytek

Mezi další dílenský nábytek, jenž by rozhodně neměl chybět v žádné domácí dílně, patří kovové skříně a poličky. Kovová skříň je dostatečně robustní, tím pádem i stabilní a bezpečná. Navíc vydrží mnoho let, nevadí jí prašné či vlhké prostředí, což je problémem u klasických dřevěných skříní.

Kromě toho je praktické mít v dílně také lavičku. Využijete ji třeba v okamžiku, kdy se převlékáte z civilu do pracovního oblečení. V neposlední řadě se vyplatí mít k dispozici ještě přepravky, díky kterým lehce uskladníte různý materiál, zároveň je využijete k přenášení věcí z místa na místo. Zvolit lze plastové varianty, jež jsou lehké, takže se snadno přemisťují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *