Close

Na co si dát pozor při výběru záclon do bytu?

Foto: záclony - www.dante.cz

V případě zařizování interiéru bytu na vás nejspíše čeká také otázka výběru záclon do pokojů. Přestože dnes již v mnoha domácnostech záclony chybí, stále je lze v našich končinách považovat za tradiční vybavení. Jak postupovat při jejich výběru?

Barvy

V první řadě si rozmyslete, jakou by měly mít záclony barvu. Klasika v podobě bílé se hodí do jakékoliv místnosti. Nemusíte se ale bát ani trochu odvážnější volby. Důležité je, aby záclony příliš nekontrastovaly s ostatním vybavením pokoje a barvou jeho stěn. Vyvarujte se také příliš výrazných vzorů na záclonách, a to hlavně v případě, že je vybíráte do ložnice. Mohly by mít spíše rušivý charakter.

Rozměry

Důležitou roli hrají rozměry. Záclony by měly v šířce přesahovat minimálně o 20 centimetrů okraje okna. Pokud jde o délku, je praktičtější a elegantnější volit spíše delší varianty záclon, které zakrývají celé okno. Při výběru velikosti a parametrů berte v potaz i to, zda chcete, aby záclony byly zřasené, či rovné. Pokud jde o první variantu, musíte pak zvolit širší záclony.

Druhy záclon

Na mysl by vám při výběru záclon měla přijít rovněž otázka jejich druhu. Oblíbené jsou takzvané voály, čímž se rozumějí hustě tkané záclony. Oproti tomu je druh organza, která není tkaný tak hustě a je více průhledný. Další možností, kterou si můžete domů pořídit, jsou vyšívané záclony, jež se hodí hlavně do obývacích pokojů. Je u nich třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.

Prodejce záclon a povlečení

Záclony všech druhů, barev a velikostí pořídíte v internetovém obchodě společnosti Dante. Ta se kromě tohoto druhu zboží zabývá dále prodejem bytového textilu, povlečení a dalších potřeb do domácností. Jako zákazníci oceníte široký výběr zboží, které je v drtivé většině skladem, tudíž vám jej společnost expeduje ihned po objednání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *