Close

Na co brát zřetel při výběru sedačky?

Rozhodnout se pro správnou sedací soupravu může být pro mnohé oříšek, protože se většina lidí řídí výhradně vzhledem. Jenže dle designu si ideální model do obývacího pokoje či pracovny skutečně nevyberete.

Existuje nespočet druhů sedaček, které zaujmou rozhodně vzhledem. Člověk by si měl však položit i další otázky. Prodejci totiž nabízejí modely s úložným prostorem, rozkládací a rohové kousky a sedací soupravy do U. Dále záleží na materiálu, kvalitě a stylu provedení, velikosti a samozřejmě ceně.

Bude na sezení i na spaní?

Když máte vybranou barvu, která by se do interiéru hodila, zaměřte se na účel sedačky. Většině lidem poslouží jako místo relaxace, sledují z ní televizi, čtou na ní knihu a odpočívají po náročném dni. V některých rodinách není dostatek místa, proto jdou na odbyt rozkládací modely anebo produkty s úložným prostorem. Nutno si zodpovědět otázku, kolik lidí bude sedací soupravu využívat. Důležitá je tedy její velikost, nosnost, tvrdost polstrování, počet opěrek a podobně.

Soustřeďte se na konstrukci

Tak jako každý nábytek, má i sedačka svou konstrukci. Pakliže na ní budete spát, měli byste uvažovat o koupi kvalitního výrobku z tvrdého dubového a bukového dřeva. K dostání jsou rovněž produkty s plastovou konstrukcí, ta je o poznání křehčí než dřevěná a kovová. V tomto ohledu je dobré si sedací mechanismus vyzkoušet. Sáhněte po jednoduchém stylu.

Ach, to čalounění!

Rodiny s malými dětmi a milovníci domácích mazlíčků by se měli vyhnout nekvalitnímu čalounění. Zkrátka a dobře musí být odolné a trvanlivé. V tomto ohledu je jako stvořené čalounění z kůže, syntetiky a pevné textilie. V nejlepším případě je vhodné opatřit sedací soupravu pratelným potahem. I na barvě potahu záleží. V kurzu jsou šedá, béžová a krémová. Tmavší odstíny dokonale poslouží rodinám, kde se stále něco děje a hrozí zašpinění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *