Close

Malování podle čísel z vás udělá dalšího Picassa

malování podle čísel

Člověk je tvor tvořivý a kreativní. I proto byly v posledních letech mezi dospělými tolik populární antistresové omalovánky. Nyní se do popředí dostává jiný kreativní hit, u nějž zrelaxujete – malování podle čísel.

Jak by se vám líbilo mít v obývacím pokoji vystavený obraz baletky či domu na venkově, který jste sami nakreslili? Nereálné to není, dokonce ani v případě, že jste do ruky nevzali štětec od hodiny výtvarné výchovy na základce. Malování podle čísel zvládne každý, kdo má trpělivost a čas.

Jak funguje malování podle čísel?

Vyberete si krásný obraz, objednáte ho a domů vám přijde připravené plátno i s malířskými potřebami, tedy štětcem a barvami, přiložen je také vymalovaný vzor. Na plátně je předkreslený motiv, respektive jednotlivá políčka, která jsou očíslovaná. Každá barva má své číslo a vy dané políčko vybarvíte právě danou barvou. Jde tedy vlastně o omalovánky, jen je nevybarvujete pastelkami, nýbrž akrylovými barvami.

Potrénujete trpělivost

Vymalovávat akrylovými barvami je samozřejmě složitější než pastelkami. Barva se navíc nedá vygumovat. Typicky se obrazy na malování podle čísel označují čísly od 1 do 5, což je stupnice obtížnosti. Obraz s jedničkou je nejjednodušší, s pětkou nejtěžší. Čím těžší obraz, tím menší políčka k vybarvení a více barviček. K vytvoření uměleckého díla tedy nepotřebujete speciální malířské dovednosti, ale bez trpělivosti se rozhodně neobejdete. Stvořit krásný obraz, který se nebudete stydět pověsit v obývacím pokoji, prostě nějaký čas trvá.

Vsaďte na kvalitní plátno i barvy

Malování podle čísel je tolik populární, že připravené plátno koupíte v mnoha obchodech. Kvalita se ovšem liší. Chtějte plátno 100% lněné a sledujte, zda jsou v balení štětce několika velikostí, budete je potřebovat.

Pokud vás malování podle čísel zaujalo a toužíte se o něm dozvědět více, doporučujeme si přečíst návod malování podle čísel – staňte se malířem za pár sekund.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *