Close

Levný, a přitom efektivní fitness doplněk

Sedavé zaměstnání je dnes standard, což se mimo jiné negativním způsobem odráží na zdraví člověka. Zatímco dříve lidé pracovali ve většině případů manuálně, a tudíž měli během dne pohybu dostatek, v současnosti valná část společnosti v práci jen sedí. A to se samozřejmě musí zákonitě projevit na zdraví.

Proto lékaři doporučují věnovat se ve svém volném čase nějakému druhu sportu, případně cvičení. Ideální jsou hlavně aerobní aktivity, nicméně také posilováním se dá snadno zlepšit kondice a zpevnit tělesná schránka.

Tělocvična je drahý špás

Lidé toužící po velkých svalech musí chodit buďto do fitness nebo si zřídit posilovnu doma. A to není zrovna snadné ani levné. Veškeré příslušenství včetně činek může v konečném důsledku stát pěkných pár desítek tisíc, nemluvě o nutnosti najít někde doma místo.

I proto stále více zájemcům o posilování volí daleko levnější alternativu ve formě odporové gumy na cvičení. S pomocí tohoto doplňku se sice nejspíš z nikoho kulturista nestane, nicméně i ti odporové gumy ke cvičení běžně používají. Minimálně k rozehřátí.

Minimální náklady

Největším benefitem odporových gum je samozřejmě jejich cena. Kvalitní menší činka může stát i vyšší stovky korun, zatímco dobrou gumu lze sehnat za dvě tři stovky. Někdy se za takovou cenu prodávají dokonce celé sady, s jejichž pomocí lze procvičit dokonale celé tělo.

Flexibilita

Gumy tohoto typu se dají použít k posilování víceméně všech druhů tělesných partií. Kdo chce, snadno si tak zpevní biceps, zadní i přední svaly nohou, případně třeba hýždě.

Během cvičení se dají použít například dveře, strom či topení. Běžně je rovněž možné připevnit odporovou gumu na hrazdu, pokud to cviky vyžadují.

Každý může cvičit podle svých vlastních možností a představ, avšak minimálně začátečníkům se doporučuje používat adekvátní návod. Ten je obvykle součástí balení, ve kterém je i odporová guma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *