Close

Lampy pro dětské pokoje: vše, co potřebujete vědět o osvětlení dětských pokojů

Dětský pokoj a také lampy v něm podléhají neustálým změnám. To, co kdysi začalo nočním osvětlením pro dítě, se později proměnilo ve světlo na skateboard a po zahájení školy je třeba co nejdříve zajistit dětskou stolní lampu! Čas běží a malí vyrostou a ze sladkého dětského pokoje se rychle stane pokoj pro mládež! Při instalaci světla do dětského pokoje doma byste si samozřejmě měli vzít k srdci několik věcí. Protože tu a tam na ty nejmenší číhá neočekávané nebezpečí, které člověk jako dospělý snadno přehlédne. Naši odborníci na osvětlení vám dnes vysvětlí, na co musíte dávat pozor při osvětlení vašeho dětského a dětského pokoje. Zůstaňte tedy naladěni!

Lampy pro dětské pokoje: proč jsou tak důležité?

Dětský pokoj je každodenním životním prostorem dítěte. Tráví tu většinu dne a se správným vybavením je dětský pokoj absolutní oázou pro vaše Mini-Me. V dětském pokoji si poprvé hrají, učí se, hrají a přijímají své vlastní návštěvníky. Vaše děti tam mohou vypustit páru. Aby to fungovalo, mělo by existovat také ideální osvětlení pro hraní, zábavu a učení. Jednoduché stropní světlo, například v jídelně, zde nestačí. Děti mají jiné potřeby než dospělí, včetně osvětlení. Ale pokud si vzpomenete na všechna nebezpečí, která zde existují, jako je generování tepla, uvolněné kusy nebo kabely, které leží kolem, a na potřeby vašeho dítěte, váš potomek si dokáže dokonale poradit s každodenním životem.

Dětské lampy: objevte možnosti

Na trhu existuje řada osvětlovacích systémů a vy teď přemýšlíte, který z nich je pro vás vhodný? Koneckonců, při nákupu lampy je třeba hodně zvážit! Měl by být zohledněn nejen vzhled, ale také individuální potřeby těch nejmenších. Jaký věk hledáte? Měly by lampy dětského pokoje osvětlovat celý pokoj nebo jen jednu oblast? Měla by to být lampa Medvídka Pú nebo něco hravého s květinami? V našem kompaktním přehledu najdete perfektní modely pro každou situaci. Tip: Pokud již máte vybranou krásnou lampu, využijte Zalando Lounge slevové kupony a nakupte další doplňky do dětského pokoje, které ho ještě více zútulní.

osvětlení do dětského pokoje

Základní osvětlení

Hledáte ideální lampy do dětského pokoje pro vaši dívku nebo chlapce? Základní osvětlení je součástí standardní výbavy. Pokud jde o dětský pokoj, doporučujeme vám nastavit pokoj s menším množstvím světla, protože malé oči mohou být velmi citlivé. Postačuje zde bodové osvětlení nebo tlumené světlo, například stropní světlo, jehož intenzitu světla lze také současně ztlumit. V nejlepším případě můžete například nastavit barevnou teplotu individuálně například pomocí dálkového ovladače. Takže máte nejlepší možnosti pro první rok, kdy si malé oči musí stále zvykat na všechno.

V zásadě však platí, že čím je místnost tmavší, tím více osvětlení byste pro dětské pokoje měli použít. Stropní světla a nástěnná světla pro děti jsou ideální pro základní osvětlení v místnosti. Samozřejmě existují i ​​hravé designy, které jsou vhodné pro děti. Představivost nezná hranic. Co třeba stropní svítidlo ve tvaru zvířete pro malého prince nebo s hravým květinovým vzorem pro princeznu domu? Na druhou stranu stojací lampa není vůbec vhodná jako základní osvětlení dětského pokoje. Důvodem je jejich nestabilita. Malé děti se plazí, hrají si a rádi cinkají sklenice. To přináší pouze zbytečná nebezpečí, protože stojací lampa se může rychle převrhnout!

Světlo pro domácí práce a ruční práce

Děti jsou rádi aktivní a doma se věnují svým koníčkům v dětském pokoji. Pro ruční práce nebo dokonce pro domácí úkoly doporučujeme bodové osvětlení v závislosti na umístění místnosti, pokud přirozené denní světlo nestačí. Obecně je samozřejmě hezké umístit psací stůl vašeho dítěte blízko k oknu a především použít denní světlo. To dává vašemu dítěti příležitost uvolnit oči a nechat ho bloudit venku, když „pracuje“. Pokud je však váš dům nebo byt postaven tak, že během dne nepřichází dostatek světla, měli byste určitě použít dostatek umělého světla. Kvalitní lampy můžete zakoupit například v obchodech XXXLutz, využít Möbelix slevy nebo Baumax slevový kód.  K tomu jsou ideální stolní lampy nebo nástěnná světla s flexibilními stínidly. Můžete tedy nastavit lampu přesně tak, jak to vaše dítě potřebuje. Svítidla s teplým bílým světlem jsou nejvhodnější pro domácí úkoly, protože studené bílé světlo je pro oči více stresující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *