Close

Koncové měrky se dají zakoupit samostatně i v sadách

koncové měrky

Ve strojírenském segmentu a výrobních podnicích se velice často používají koncové měrky. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Koncové měrky, které můžete znát i jako Johanssonovy měrky, se vyrábí z kvalitních materiálů a používají se při moderních technologických postupech. V následujících řádcích vám prozradíme, u jakého prodejce je zakoupit.

V dané oblasti působí společnost Michovský-TOOLS s.r.o., která se zabývá výrobou nástrojů pro frézování, soustružení, vrtání a závitování. V pestrém produktovém portfoliu má i koncové měrky, které najdete na stránce https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Koncové měrky jsou důležité pro délkové měření

Účel koncových měrek je jednoznačný. Slouží ke kalibraci měřidel a přístrojů. Pomocí měrky totiž nastavíte, zkontrolujete a také změříte délku nástroje. Pro přesné měření jsou velice důležité, a tak se bez nich spousta firem ani neobejde.

Vyrábí se z různých materiálů. Velice žádané jsou varianty z oceli, protože právě ocel se vyznačuje dlouhou životností a vysokou odolností. Setkat se však můžete i s keramickými alternativami, které jsou nejenže přesné, ale slibují i desetinásobnou životnost.

Koncové měrky jsou nejen v sadách

Ideální volbou jsou sady koncových měrek, zejména pokud často překalibrováváte přístroje na různé rozměry. U každé měrky je vždy uvedeno identifikační číslo, abyste si je nespletli při kalibraci a měření. Zakoupit se však dají i měrky samostatně. Jestliže nevyužijete celou sadu, je zbytečné ji kupovat.

Podívejte se do bohaté nabídky společnosti Michovský-TOOL s.r.o., kde najdete koncové měrky podle DIN3650 a v třídách přesnosti 0 a 1. Vybrat si můžete mezi ocelovými a keramickými měrkami. Sady jsou po 31, 87 a 103 kusech. V případě potřeby vám společnost dodá i kalibrační list od akreditované laboratoře. Více informací si přečtete na https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *