Close

Koberce zdaleka neřekly poslední slovo

Buchara koberce

V dnešní době většina lidí buďto má doma plovoucí podlahu, nebo alespoň přemýšlí o jejím pořízení. Není se čemu divit, jelikož se jedná o relativně levné, nicméně docela odolné podloží. Hodně samozřejmě záleží na použitém materiálu.

Ovšem ani tradiční koberce ještě neřekly poslední slovo. Hlavně v obývacích pokojích stále mají nezastupitelnou úlohu.

Nestudí z nich nohy

Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň pro typickou měkkost a hebkost není dobré koberce zcela ignorovat. Na rozdíl od jiných povrchů navíc nestudí ani v chladných dnech, tudíž můžete po bytě chodit třeba i bos.

Rovněž se jedná o dekorativní složku. Jak klasický, tak i moderní koberec může fungovat jako podstatný vizuální prvek v místnosti. Kachličky, parkety ani plovoucí podlahy nikdy nebudou tak zajímavé jako právě vhodně vybraný koberec.

Abyste se však mohli těšit z koberce dlouho, je potřeba sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Můžete pochopitelně koupit i levný model, ovšem pak nečekejte, že si bude schopen dlouhodobě udržet barevnou stálost a nezačne časem pelichat. Vsadit na kvalitu je zde rozhodně rozumným krokem.

Přírodní materiály

Aby bylo možné vyrobit kvalitní koberec, je potřeba použít přírodní, nikoliv umělé materiály. Ideálně se k tomuto účelu používají vlna, bavlna, hedvábí, či dokonce kůže. Tyto suroviny jsou zárukou nejen kvalitní tepelné izolace a dostatečné hebkosti, ale i dlouhé životnosti. Je potřeba se zmínit, že se často nejedná o nic levného, nicméně kvalitní koberec jde sehnat i za docela slušné peníze.

Umělecká díla

Samostatnou kapitolou jsou pak perské koberce. I ty jsou vyrobeny z přírodních surovin, ale na rozdíl od moderních modelů je v tomto případě použit tradiční způsob výroby. Perský – koberec je ručně vázaným uměleckým dílem a je vždy originálem. Můžete si tudíž být jistí, že když si jeden koupíte domů, nikdo jiný nebude vlastnit zcela totožný.

Cena se v tomto případě pohybuje na úrovni desítek až stovek tisíc za jeden kus. Jelikož jde o exkluzivní záležitost, je to pochopitelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *