Close

Jaký zvolit zahradní nábytek

V letním období pořádáme na svých zahradách grilovací akce. Milujeme setkávání se s rodinou a přáteli u dobrého jídla a pití. I v soukromí u šálku kávy, lze v tichosti na čerstvém vzduchu krásně relaxovat. A stačí, když si na zahradě přečteme jen knihu nebo přemýšlíme o smyslu života. Ať je to tak nebo jinak, relaxovat v zahradě v pohodlí jde jen tehdy, pokud si pořídíte komfortní zahradní nábytek. Navzdory tomu, že žijeme v jedenadvacátém století, a trh je nábytkem přesycený, spousta lidí z nějakého důvodu se omezuje jen na nákup jednoduché lavice. No, v krajních případech si pořizují obyčejné plastové židle.

Zahradní nábytek – materiál

Materiál – při výběru zahradní soupravy důležitá okolnost. Jakýkoliv zahradní nábytek bude vystaven nepřízni počasí, hmyzu a dalších faktorům, které mohou mít negativní dopad na jeho stav. Nejoblíbenější materiál pro zahradní nábytek – ratan, dřevo a plast. Musíme podotknout, že každý z nich má své výhody a nevýhody. Plasty jsou praktické a levné, nebojí se vlhkosti nebo škůdců. Ale z hlediska estetiky, získávají mínusové body. Zatímco ratanový a dřevěný nábytek má nadčasový vzhled. Ale s ohledem na praktičnost, tady to trochu kulhá. První i druhý druh nábytku nesnášejí vlhkost. Existuje celá řada pravidel pro péči o nábytek z přírodních materiálů. Budete-li je dodržovat – dřevěný a ratanový nábytek vám vydrží velmi dlouho. Finanční stránku taktéž nelze přehlédnout, jde o dražší záležitost.

Zahradní nábytek! Co přesně koupit?

To je klíčová otázka. Upřímně řečeno, můžeme koupit všechno. Hlavní jsou dvě věci: dostupnost peněz a prostor v zahradě. Lavice, židle, stoly – standardní druhy, které nejsou žádným překvapením. Od bývalých časů, kdy nic nebylo k sehnání, se mnoho změnilo. V současné době je na trhu velké množství druhů zahradního nábytku v kamenných i online obchodech.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *