Close

Jaké jsou hlavní výhody vestavných spotřebičů?

Vestavná trouba Bosh HBA 374BB0, černá

U vybraných prodejců se lze stále častěji setkat s nabídkou takzvaných vestavných spotřebičů a nábytku. Jaké jsou jejich přednosti a vyplatí se do nich vůbec investovat?

Úspora místa

Prvním pádným argumentem a důvodem, proč zvolit vestavné spotřebiče, je úspora místa. Zejména malé domácnosti často trpí tím, že jakmile do nich umístíte všechno nezbytné vybavení, zůstává jen minimum volného průchozího prostoru a pracovní plochy, interiéry pak působí příliš stísněným dojmem. To platí především pro kuchyně. Použijete-li do nich ale vestavné trouby, potažmo třeba moderní vestavné mikrovlnné trouby, rázem se zde nebudou tvořit zbytečně hluchá místečka, která beztak nevyužijete.

Design

Vestavné trouby, další spotřebiče a vestavný nábytek působí v interiérech mnohem přirozenějším a elegantnějším dojmem nežli klasické volně stojící modely. Navíc obvykle mají důmyslněji řešený design, takže mnohdy působí nadčasově a nemusíte je po pár letech při renovaci kuchyně měnit za nové produkty.

Životnost

Díky kvalitnímu zpracování a použití špičkových materiálů se vestavné mikrovlnné trouby či jiné domácí spotřebiče vyznačují dlouhověkostí, v porovnání s běžnými variantami jejich životnost může být až dvojnásobná. Jsou sice zpravidla dražší, investice do nich se ale právě díky odolnosti a dlouhé životnosti v konečném důsledku jednoznačně vyplatí.

Tvorba na míru

Vestavný nábytek se vyplatí také z toho důvodu, že si jej lze nechat zhotovit přímo na zakázku, přičemž se pak berou v potaz různé atypické rozměry místností, jejich zákoutí atd. Vestavné spotřebiče se uplatní třeba v půdních vestavbách apod.

Vestavné spotřebiče a nábytek tedy rozhodně není radno odsuzovat, už jen výše uvedené body jasně ukazují, že si najdou své místo v řadě moderních domácností. Ne náhodou jsou vestavné trouby, skříně a komody aplikované v drtivé většině novostaveb, používají se rovněž v rámci rekonstrukcí starších nemovitostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *