Close

Jak zútulnit prostor na zahradě a vytvořit si příjemné místo nejen pro posezení?

Vlastní zahrada u domu přináší majitelům nejednu výhodu. Dají se na ní pěstovat oblíbené květiny, ovoce, zelenina a bylinky, dále slouží jako perfektní místo k odpočinku a zábavě během volných chvil. K tomu je ale dobré, pakliže si na ní vytvoříte prostor pro posezení. Jaké jsou v tomto směru možnosti?

Zahradní altán a pergola

Během teplých měsíců, kdy venku panuje pěkné počasí, není snad nic lepšího, než když máte možnost se pohodlně usadit do křesla či na lavičku pod pergolou u domu, případně dokonce v zahradním altánu. Právě altány a pergoly jsou stavbami, jež se na zahrady u rodinných domů náramně hodí. V parných dnech poskytují útočiště před přeci jen příliš dotěrnými slunečními paprsky, za deštivého počasí pro změnu dobře ochrání před kapkami. Zahradní altán je samozřejmě vhodný nejen k posezení, ale také například k hraní her, vydovádět se v něm mohou i děti. Asi nejlépe působí zahradní altán a pergola z čistě přírodních materiálů, tedy zejména ze dřeva, které dobře zapadne do prostoru každé zahrady.

Zahradní domek

Jako místo pro odpočinek mohou být zvolené také zahradní domky. Zejména jsou-li větší, často nahrazují i ubytování pro hosty apod. Menší zahradní domek se zase stane vynikajícím zázemím pro děti, případně si v něm můžete například uschovat zahradní nářadí, jako jsou sekačka na trávu, hrábě atd. Domky na nářadí ochrání věci před korozí a dalším znehodnocením, rovněž však i před zloději.

Zajímavým řešením je zařízení zahradního domku do podoby sauny, kterou pak lze navštěvovat celoročně dle libovůle. Mít doma vlastní saunu je ostatně snem mnoha lidí. A proč si její instalací zbytečně zmenšovat obytný prostor přímo v domě, když k tomu lze vyhradit část prostorné zahrady, že?

Zahradní domky a další stavby tedy rozhodně mají svůj smysl. Dají se postavit svépomocí, mnohem praktičtější je ale jejich pořízení u specializovaných firem, které vám je dodají, potažmo přímo na místě sestaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *