Close

Jak vybrat garnýže?

Garnýže patří mezi základní prvky interiéru, a to jak panelákového bytu, moderního domku, chalupy nebo srubu. Tvoří designové uspořádání nad každým oknem, čímž se stává důležitým prvkem, který tvoří ucelený design. V jedné místnosti s určitým stylem by se nemělo používat více barevných variant. Narušila by se tím estetičnost a celková celistvost místnosti. Vše ale v konečném součtu závisí na těch, kteří v domě bydlí.

Garnýže jsou velmi důležitou součástí interiéru, je třeba dbát na správnou barevnost, provedení a materiál, vzhled, velikost i tvar koncovky. Nejdříve je dobré vybrat materiál, který Vám nejvíce vyhovuje. Pomoci Vám může fakt, že do moderních domácností se hodí kovové garnýže, které se prodávají v provedení nerez, starožitné zlaté nebo starožitné mědi, niklu, mosazi, stříbrně matné nebo antické zlaté. Do domácností, ve kterých převládá dřevěný interiér, se hodí spíše dřevěné garnýže, které se vyrábějí opět v imitaci buku, dubu, třešně i dalších.

Faktorem, který může rozhodovat o koupi, je cena. Jde o subjektivní záležitost. Pro každého je cena různě přijatelná. Někdo je schopen utratit za garnýže tisícové položky a mít kvalitní výrobek a dívat se na něj několik let, jiní zase dají přednost ceně nižší. Vše závisí ale na finančních možnostech jednotlivých domácností.

Instalace garnýže je velmi jednoduchá, pomocí vrtačky se vyvrtají otvory do zdi, vloží se hmoždinka a nasadí garnýže, vše se důkladně utáhne a nasadí tyč, na kterou se přidají koncovky, které lze vybírat z velkého množství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *