Close

Jak správně zvolit párty stan, nebo altán?

Plánujete větší společenskou událost, kterou chcete uspořádat ve výjimečném duchu na krásném místě na Vaší zahradě, na pláži, nebo podobném venkovním prostoru a nechcete být závislí na aktuálním počasí? Řešením je pořízení zahradního párty stanu, nebo alespoň altánu bez bočních stěn, který Vás ochrání před sluncem, nebo deštěm, ale také zahřeje ve večerních hodinách. Pokud jste rozhodnutí si párty stan zakoupit, nebo pronajmout, pak čtěte dál- dozvíte se, jaký stan volit v závislosti na očekávaném počtu hostů, a dalších důležitých faktorech.

 

Volba správné velikosti stanu

 

Základní faktorem pro volbu správného párty stanu, nebo altánu je určení počtu hostů, kteří budou na dané události přítomni a z něj vycházející velikosti stanu. Chcete-li kulaté stoly, je třeba asi 10 čtverečních metrů pro jeden stůl s 8 osobami. V případě obdélníkových stolů postačuje 8 čtverečních metrů pro jeden stůl s 8 osobami. Pokud tedy plánujete pozvat 50 hostů a použít kulaté stoly, pak budete potřebovat přibližně 50/8*10. To je přibližně 60 čtverečních metrů. V tomto případě už budete potřebovat velký stan 6×12 m, případně by měly dostačovat i 2 párty stany 3×9 m (v tomto případě ale doporučujeme volit stoly spíše čtvercové, nebo obdélníkové, ať vznikne určitá rezerva zaplněnosti). Pokud budete chtít ve stanu taneční parket, bufetové stoly, speciální místo při vstupu pro vítání hostů apod., pak samozřejmě musíte přičíst jejich rozlohu + místo na uličky pro pohyb hostů. Při plánování Vám výrazně pomůže rozkreslení půdorysu celé situace na čtverečkový, nebo milimetrový papír v rozumném měřítku.

 

Volba typu stanu a jeho doplňků

 

V případě horkého letního počasí, kdy Vám dostačuje ochrana před případným deštěm, se můžete bez problému spokojit se zahradním altánem bez bočních stěn, který je levnější a neakumuluje se v něm tolik tepla. Pokud ale plánujete protáhnout oslavu do nočních hodin, pak je vhodnější stan s bočními stěnami. Ty je možno pořídit s okny, nebo bez oken. Stěny s okny propustí dovnitř stanu denní světlo, ale neposkytnou tolik soukromí především ve večerních hodinách. Stany je možno též vybavit podlahami, osvětlením, stropy, tanečním parketem, nebo vytápěním. Možnosti jsou téměř neomezené a je jen na Vás, které z nich zvolíte.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *