Close

Jak prodat nemovitost za vyšší cenu? Odpovědí je homestaging

homestaging

Prodáváte nemovitost na vlastní pěst? Pak vás pravděpodobně bude zajímat, jaké triky používají profesionální makléři, aby dům či byt prodali za co nejvyšší cenu. Odpověď je poměrně jednoduchá. Jednoznačnou cestou k úspěchu je tzv. homestaging.

Homestaging není nic jiného než jakési přizpůsobení interiéru. Do interiéru se umístí nábytek, dekorace a nástěnné prvky. Nejen tak ledajaké, vše je potřeba umístit tak, aby se vyzdvihly silné stránky interiéru a potlačily ty slabší.

Ani vy svou vlastní nemovitost nepoznáte

Profesionální homestaging studio dokáže opravdové divy. Jednak má k dispozici moderní nábytek a dekorace, jednak je dokáže správně rozmístit. Interiér pak vypadá světlejší, prostornější a příjemnější na žití. Potenciálnímu zájemci se zalíbí hned na první pohled a stejně silně pozitivní dojem z ní budete mít vy. Možná nakonec budete litovat, že takovou krásnou nemovitost prodáváte.

Není to tak trochu podvod na kupujícího?

Krásně zařízený interiér využijete na pořízení fotografií a také na prohlídky se zájemci. Poté si homestaging studio vybavení zase odveze. O žádný podvod se nejedná, je naprosto běžné prodávat nemovitost bez nábytku a vybavení. Pak je pouze na kupujícím, zda si svůj nový domov dokáže také tak krásně zařídit.

Jak homestaging probíhá?

Obrátíte-li se například na studio, které nabízí homestaging Praha, nejdříve vás čeká úvodní konzultace. Prohlédnete si prostory, na všem se domluvíte a na základě tohoto setkání obdržíte cenovou nabídku. Po odsouhlasení odborníci připraví návrh interiéru, vše realizují, v případě vašeho zájmu zajistí i profesionální fotografie, jinak si je můžete udělat sami. Po prodeji či pronajmutí nemovitosti firma samozřejmě vše zase demontuje, odveze a nemovitost uvede do původního stavu.

Homestaging samozřejmě něco stojí, ale ze statistik vyplývá, že pomůže nemovitost prodat rychleji a za cenu vyšší o 5-10 %. Peníze se vám tedy rozhodně vrátí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *