Close

Jak pro svůj bazén udělat to nejlepší

Po koupi bazénu musí vždy následovat jeho zabezpečení proti nepřízni počasí a starost o jeho údržbu. Bazén může poskytnout veškeré letní radovánky, ale nic nepřichází samo a v případě zanedbání základní péče se situace může rychle obrátit ve velice nepříjemný zážitek. Krycí plachta na bazén je tak nejlepším přítelem každého majitele bazénu.

Plachty jako ochrana nejen před listím

Na první pohled se zdá, že plachty slouží především jako usnadnění zazimování bazénu, aby do něj napadalo podzimní listí. Funkcí má ale krycí plachta na bazén mnohem více. Kromě větších nečistot a utonulého hmyzu jsou problematické spíše nečistoty rozpustné ve vodě, které s sebou přináší déšť.

A snad nejdůležitější funkcí každé plachty je zajištění bezpečnosti, aby do bazénu omylem nevběhly děti či domácí mazlíčci. Z toho důvodu by nosnost plachty měla být alespoň 50 kg na metr čtvereční.

Důležité požadavky na plachty

Kombinace organického materiálu a slunečního záření může vyvolávat tzv. zelené prostředí, které může v některých případech způsobovat i alergie. Tomu sice lze zabránit vysokou koncentrací chlóru, ale ta pro pokožku také není zdravá. A tak by krycí plachta na bazén měla obsahovat UV vrstvu, která tomuto dokáže zabránit bez použití chemikálií.

Při výrobě plachty by mělo být použito vysokofrekvenční svařování, aby byla zajištěna požadovaná pevnost a aby plachty byly opravdu nepropustné. Zároveň je potřeba dbát i na kvalitu ostatních částí plachty. Úchytové kolíky by měly být z nerezové oceli, aby se na nich nepodepsaly vlivy počasí.

Co musí splňovat výrobce

Prvním požadavkem by určitě měly být pozitivní reference od spokojených klientů a s tím související dlouhodobé působení na českém trhu. Pokud firma byla oslovena ke zpracování zahraničních projektů, jedná se o další důležitý ukazatel vysoké kvality provedené práce.

V nejlepším případě by společnost, díky níž krycí plachta na bazén našla svého majitele, měla být i jejím výrobcem a nikoli pouze zprostředkovatelem, aby tak měla všechno potřebné vybavení a mohla poskytnout odpovídající servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *