Close

Jak postupovat při hledání nového zaměstnání?

Fotografie: nabídky práce HitPrace.cz

Rozhodli jste se změnit kariéru nebo jste přišli o zaměstnání a nevíte, jak nyní postupovat? Najít novou dobře placenou práci není jednoduchá věc, a to především pokud nemáte známé či přátelé na vyšších místech, kde byste mohli uplatnit vaše stávající vzdělání a praxi.

Pokud si přečtete čerstvé zprávy na internetu, zjistíte, že nejste rozhodně sami, kteří se s tímto problémem potýkají. Zjistěte, jak postupovat při hledání nové práce. Máme pro vás 3 kroky, které vám s hledáním nového zaměstnání určitě pomohou.

1 krok: Zaregistrujte se na úřadu práce

Jestliže jste přišli o zaměstnání, doporučujeme v prvním kroku se zaregistrovat na úřadu práce. V případě, že máte odpracováno minimálně 12 měsíců, získáte finanční podporu a zbavíte se povinnosti platit zdravotní pojištění. To za vás po celou dobu evidence bude platit stát. Získáte tak podporu v začátcích a tím i čas na hledání nového zaměstnání.

2 krok: Navštivte portál HitPrace.cz a získejte tak kompletní seznam pracovních nabídek ve vašem okolí

Úřad práce vám sice poskytne nabídky práce, které má aktuálně k dispozici, ale ty pro vás nemusí být, jak se říká, to pravé ořechové. Proto se neomezujte a vyzkoušejte portál HitPrace.cz, kde najdete i další zdroje, jako jsou agentury práce nebo jednotliví zaměstnavatelé. Díky tomu získáte větší rozhled a širší možnosti uplatnění, které budou pro vás šité na míru. Stačí zadat pouze lokalitu a pracovní obor a vybírat.

3 krok: Nechte si zasílat nabídky na míru do e-mailu

Hledáte dobře placenou práci? Nevadí vám za ní dojíždět, nebo jste z okolí Prahy či Brna? Nechte si zasílat pracovní nabídky do e-mailu a buďte tak mezi prvními, kteří zareagují na inzerát. Váš životopis zaměstnavatel bude mít „na stole“ mezi prvními a vy tak získáte mnohem vyšší šanci na dobře placenou práci.

Vzhledem k tomu, že platové podmínky ve Středočeském kraji drží dle českého statistického úřadu první pozici a kraj Jihomoravský je hned za ním, tak jsou tyto pozice obsazovány velmi rychle. Proto pokud si v nabídce najdete práce Praha nebo práce Brno a nastavíte si službu s názvem hlídací pes, která je zdarma, vaše šance na úspěch vzroste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *