Close

Jak namontovat garážová vrata svépomocí?

Foto: Garážová vrata svépomocí

Rekonstruujete garáž nebo ji potřebujete na zimu uzavřít a hledáte vhodná garážová vrata, která zvládnete namontovat svépomocí? Poradíme vám, jak na to, na co si dát při montáži vrat pozor i z jakých variant garážových vrat si můžete vybrat.

Sekční garážová vrata nebo rolovací

V první řadě je potřeba si rozmyslet, jaký typ vrat je pro vaši garáž nejvhodnější. Pro úsporu místa můžeme doporučit tyto dvě varianty:

  • Sekční garážová vrata
  • Rolovací garážová vrata

Sekční garážová vrata Výhodou těchto vrat je velká úspora místa a zároveň snadná instalace. Při manipulaci (zavírání, otevírání) panely za pomoci tažných pružin zajíždí pod strop garáže. S vraty získáte také detailní návod na instalaci svépomocí krok po kroku.

Foto: sekční garážová vrata

Rolovací garážová vrata mají taktéž oproti klasickým výklopným či křídlovým vratům velkou výhodu úspory místa. Rozdíl mezi rolovacími a sekčními vraty je především v jejich zavírání. Zatímco sekční vrata zajíždí pod strop, rolovací vrata se už podle názvu rolují na válec umístěný na stropu garáže.

Co si připravit na instalaci vrat

Pokud jste si již vybrali vhodný typ garážových vrat, nezapomeňte si připravit také potřebné vybavení k instalaci – šroubováky, vrtačku, vodováhu atd. Podrobný návod na instalaci obdržíte při převzetí garážových vrat, ale většina dodavatelů zveřejňuje podrobné návody i na svých webových stránkách ať už ve video formě či v PDF. Díky tomu se můžete na celý proces instalace připravit ještě dříve, než vám garážová vrata dorazí. Následně se už jen stačí držet návodu krok po kroku a instalace by měla probíhat zcela bezproblémově.

Kdy nechat instalaci garážových vrat na odbornících?

Jednou z nevýhod samoinstalace garážových vrat je, že v případě, že uděláte chybu a po namontování vrat bude jejich funkčnost omezená, pak nemáte možnost vrata reklamovat. V takovém případě, bude zapotřebí zavolat odborníka a vše nechat opravit na vlastní náklady. Tedy jak se říká, „dvakrát měř a jednou řež“. Pokud si nejste jisti, zda samoinstalaci zvládnete, nechte si garážová vrata nainstalovat od odborníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *