Close

Jak na výběr sedací soupravy? Záleží na mnoha okolnostech

Fotografie: sedací souprava

V případě, že se doma chystáte na kompletní rekonstrukci kuchyně, obývacího pokoje, potažmo dalších místností, je dobré zvážit, zda si rovnou nepořídit nový nábytek. Starý se do nově zařízené domácnosti nemusí hodit. Jednou z důležitých součástí vybavení v každém rodinném domě či bytě je sedací souprava. Na co si dát pozor ve chvíli, kdy si ji hodláte koupit?

Rozměry a tvary

V první řadě si uvědomte, že sedací souprava musí mít vhodné rozměry, aby se vešla do pokoje a nebyla v něm spíše na překážku. Má sice být dominantním nábytkem v obývacím pokoji, ale nesmíte zapomenout na to, že v něm umístíte i další druhy nábytku, navíc musí zbýt volný průchozí prostor.

V malých bytech je praktické zvolit spíše klasické sedací soupravy, jež se umísťují k jedné ze stěn pokoje. Nezabírají potom totiž zbytečně moc místa, přičemž stále dokážou pojmout až několik sedících osob naráz. Ve větších místnostech už můžete popustit uzdu fantazii. Vybrat se dá kupříkladu sedací souprava ve tvaru písmene U, v jejímž středu zbude prostor pro konferenční stolek.

Velikost sedací soupravy zvolte dle toho, kolik osob v domácnosti trvale žije, následně ještě počítejte s nějakým místem navíc pro případné hosty. Je zbytečné, pokud investujete do sedačky pro 10 lidí, bydlíte-li doma sami a hosty příliš často nevítáte.

Materiály

Záleží samozřejmě na tom, kolik peněz hodláte do nové sedací soupravy investovat. Levná sedačka vyjde na pár stovek korun. Pak ale počítejte s nepříliš kvalitním, povětšinou umělým materiálem, který se rychle odře a prošoupe. Máte-li možnost investovat více peněz, dá se pořídit třeba luxusní varianta sedačky, která je potažená přírodní kůží. Dokáže být velmi příjemným materiálem, při vhodné údržbě pak kožená sedací souprava vydrží řadu let bez viditelnějšího opotřebení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *