Close

Jak a kde si nechat zpracovat odhad ceny nemovitosti

Foto:Odhad ceny nemovitosti

Máte představu o tom, kolik může stát vaše nemovitost, nebo vůbec netušíte? Přesně pro takové případy jsou tu odborníci, kteří vypracují odhad ceny nemovitosti. Dozvíte se, jestli byla vaše představa správná, a možná budete překvapeni. Aktuální ceny za byty a domy jsou totiž ve většině lokalit lákavě vysoko.

Proč na odhadu ceny nemovitosti záleží?

Každý odhad ceny nemovitosti má informativní charakter. Buď se provádí pro účely prodávajícího, který se podle výsledku rozhodne, za jakou cenu prodá svůj byt, dům či pozemek. Druhým důvodem je posouzení hodnoty nemovitosti pro účely zástavy k získání hypotečního úvěru. To je obzvlášť důležité hlavně ve chvíli, kdy nejsou dostupné 100% hypotéky a je potřeba mít část peněz našetřenou z vlastních zdrojů. Zjednodušený odhad nemovitosti je možné získat zdarma online na stránkách realitní kanceláře.

Neprodělávejte na prodeji bytu či domu

Zkušený odborník, který posuzuje odhad nemovitosti, může být nezávislým profesionálem, ale i součástí některé realitní kanceláře. Při využití služeb realitky bývá odhad součástí kompletního balíčku služeb. Zařídit si ho však můžete i zvlášť, což se hodí hlavně v situaci, kdy uvažujete, že nemovitost prodáte, a chcete se dozvědět přibližnou hodnotu. Výsledné číslo nemusíte použít pro inzerát, protože byt či dům je možné nabídnout klidně i za vyšší cenu a zkusit, jestli se náhodou neprodá. V dnešní době, kdy poptávka převyšuje nabídku, to vůbec není nepravděpodobné.

Spojte se s ověřenou realitní kanceláří

V případě, že se vám odhad líbí a chcete se pustit do prodeje nemovitosti, je lepší spojit se s profesionály. Odborníci z realitní kanceláře vytvoří lákavý inzerát a pomohou s nejrůznějšími právními a administrativními záležitostmi. Chybu rozhodně neuděláte při volbě kanceláře s delší tradicí a jasně hmatatelnými výsledky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *