Close

Hřiště odtrhne dítě od tabletu a rozvíjí jeho schopnosti

Foto:dětská hřiště

Jak odtrhnout dítě od tabletu, od televize a ještě ho příjemně unavit? Nechte ho vyřádit na hřišti. Městská hřiště, to už dávno nejsou jen místa se dvěma fotbalovými brankami, kde děti běhají za míčem. Dnes se skládají z mnoha sofistikovaných herních prvků a stávají se místem aktivního odpočinku nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, kteří se tu často setkávají se svými přáteli. Dospělí od hřiště očekávají, že dokáže jejich ratolesti dostatečně a na dlouho zabavit a především že bude bezpečné. Města a soukromí investoři kromě pestrosti a bezpečnosti očekávají také dlouhou životnost herních prvků.

27 let na trhu, 900 realizací

Osvědčeným dodavatelem dětských hřišť a městských mobiliářů je firma HAGS Praha, která na trhu působí už 27 let a za tu dobu zrealizovala zhruba 900 dětských hřišť střední a větší velikosti. Investory se snaží zaujmout tím, že používá kvalitní materiály, které zaručí minimální náklady na údržbu hřišť. Dokládají to fakta. Například v městské části Praha 13 HAGS postavil 6 dětských hřišť a do žádného z nich nebylo od roku 2007 nutné investovat více než 30 tisíc korun. V Hradci Králové stojí 23 hřišť a drobné opravy byly nutné jen u tří z nich, takže vyšší náklady na kvalitu materiálu i prvků se zřizovatelům vracejí.

Netradiční prvky podporují motoriku

Skluzavky, houpačky, prolézačky, dětská pískoviště se očekávají na hřištích automaticky. HAGS ovšem nabízí i netradiční herní prvky jako například multifunkční sportovní arény, horolezecké stěny, fitness vybavení, minigolf či skate rampy. Dětská hřiště Berliner Seilfabrik rozvíjí motoriku, herní prvky umožňují dětem různorodé aktivity od šplhání, bezpečného lezení, udržování rovnováhy nebo klouzání. Navíc jsou vyrobené z odolných a recyklovaných ekologických materiálů bez použití plastových hmot.

Parky zatraktivní altány či grily

Každý se rád projde upraveným parkem se zahradními altány či stojany na kola. Tyto i další součásti městského mobiliáře rovněž nabízí HAGS. Veřejné prostory vybavuje i piknikovými stoly, grily a lavičkami, které dotvářejí odpočinkovou atmosféru parků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *