Close

Dřevěné brikety představují výhodné palivo pro vytápění rodinného domu

Jako majitele rodinného domu vás jistě trápí neustále se zvyšující náklady na vytápění objektu. Ceny elektřiny a plynu jdou totiž rok od roku nahoru, často nepomáhá ani změna dodavatele. Jednou z možností, jak se dá ušetřit, je volba jiného způsobu vytápění. Výhodným řešením je instalace kotle na tuhá paliva a používání dřevěných briket.

Možná si říkáte, že topení dřevem přeci nemůže být nijak výhodné, opak je ale pravdou. Navíc pokud jde o dřevěné brikety, mají o dost lepší vlastnosti nežli klasické nasekané dřevo. Především se vyznačují větší výhřevností, respektive účinností, takže i při nižší spotřebě dokážou dobře vyhřát celý dům během nejchladnějších zimních měsíců.

Levné a přitom účinné řešení

Dřevěné brikety nejsou nijak drahou záležitostí. Vždyť už jen samotný fakt, že se vyrábějí z dřevního odpadu, tedy pilin, přispívá k jejich nízké pořizovací ceně. Jedna paleta dřevěných briket o hmotnosti kolem 850 kilogramů dnes v obchodech vyjde jen na něco málo přes 5 tisíc korun. Záleží samozřejmě na tom, z jaké dřeviny jsou vyrobené, případně u koho je zakoupíte. Průměrná roční spotřeba tohoto druhu paliva v běžném rodinném domě je asi kolem 4 – 6 tun, snadno si tak spočítáte, jaké náklady vás za sezonu čekají.

Bezproblémové palivo z hlediska ochrany životního prostředí

Dřevěné brikety jsou poměrně ekologickým palivem. Díky tomu, že se při jejich výrobě nepřidávají žádné chemikálie, není třeba se obávat velké ekologické zátěže při spalování. Do ovzduší uniká méně škodlivých látek než v okamžiku, kdy topíte klasickým dřevem, uhlím či uhelnými briketami. Rozhodně tak jde o moderní způsob vytápění rodinných domů, chat a chalup. Výhodou je i aktuální přebytek dřeva v důsledku kalamity, již v českých lesích způsobuje kůrovec. Dřevěné brikety díky tomu stojí méně nežli v minulosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *