Close

Dřevěná zahradní lehátka – tajemství dobré relaxace

Není lehátko jako lehátko a to nejlepší si vyberete právě vy. Kromě materiálu přihlédněte k tomu, co zahradní lehátko dokáže. Pokud přemýšlíte jak vybrat zahradní lehátko a jak o něj máte pečovat, poradíme vám. Polohování je důležité, protože na lehátku budete odpočívat, jeho ergonomický tvar zajistí pohodlí a je velmi důležitý. Polohování zahradní lehátka v zádové oblasti vám snadno pomůže docílit ničím nerušený odpočinek. Některá lehátka se dají polohovat také v oblasti nohou.

Další kritéria výběru

Kolečka jsou velkým pomocníkem v případě, kdy byste chtěli s lehátkem mnohem častěji manipulovat a přesouvat jej. Pokud se bojíte, že bude moc těžké, zahradní lehátko s kolečky je to pravé pro vás. Houpací lehátka umožňují houpavý pohyb, který velmi dobře uklidňuje malé děti i dospělé. Pokud si vyberete třeba jedno z houpacích křesel či lehátek, nebude se vám z něho už asi nikdy chtít dolů. Houpací lehátka jsou také ve variantě pro více osob. Lehátka se stříškou jsou zajímavou volbou pro všechny milovníky stínu. Už jej nebudete muset složitě vyhledávat na zahradě. Stříška nad lehátkem vám dopřeje příjemný stín a chládek po celou dobu relaxace. Jde opravdu příjemná zahradní lehátka.

Nezapomeňte lehátko dobře zazimovat

Zazimování zahradních lehátek a veškerého zahradního nábytku výrazně prodlouží jeho životnost. Nejvhodnější místo k uskladnění zahradních lehátek se nachází ve velmi dobře větraných zahradních domcích, kůlnách, suchých komorách a sklepech. Lehátka budou dobře chráněna před deštěm a povětrnostními vlivy. Nebudou tak muset čelit zvýšené vlhkosti a plísni, která se vyskytuje třeba ve vlhkém sklepě. Když si pořídíte úžasné zahradní lehátko, musíte se o něj dobře starat i v zimě. Pokud nemáte jinou možnost, než dát zahradní lehátko do sklepa, pořiďte si na něj také vhodný, speciální, ochranný obal, který jej ochrání proti vlhkosti a s ní spojenými nebezpečnými plísněmi. Nezapomeňte si také lehátka před zazimováním dobře očistit od prachu a nečistot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *