Close

Co dělat ve volném čase

Po příchodu z práce si každý z nás rád alespoň na chvilku odpočine. Máme-li věřit průzkumům, tak každý den máme průměrně 1-2 hodiny volného času a o víkendu je to dokonce 5-6 hodin. Někdy  ale postrádáme nápady, jak tuto dobu co nejzajímavěji využít. Nechte se inspirovat našimi tipy a připravte si na víkend něco speciálního.

 

Jízda tankem – adrenalin pro začátečníky

 

Je to jeden z nejsilnějších klukovských snů. Cítit pod sebou vibrace silného motoru, který nezadržitelně sune vpřed obtížným terénem velké kovové monstrum, nechat si tvář i vlasy zastříkat blátem jako válečným malováním a užívat si ten pocit vlastní síly a svobody. Ačkoli se to nezdá, patří jízda tankem v terénu k těm nenáročným adrenalinovým zážitkům. Nemusíte se potýkat se svým strachem z výšek jako při bungee jumpingu nebo brát ohled na své zdraví před seskokem padákem. Do tanku se jednoduše usadíte a jedete, pod dohledem zkušeného instruktora samozřejmě. Oblékněte si vojenskou uniformu a nechte se unášet zážitkem z jízdy. Řidičský průkaz potřebovat nebudete, podmínkou pro jízdu je pouze dovršení 18 let.

 

Vypravte se na ryby – i s ubytováním

 

Dáváte raději přednost poněkud tišší a klidnější zábavě? Vydejte se na ryby. Navštivte web na-ryby.eu a najděte ve svém okolí to nejlepší rybářské ubytování a lokality, a nechte si poradit s výbavou nebo třeba vhodným oblečením. Začněte trénovat na rybářských baštách, kde se obejdete bez rybářského průkazu i vlastního prutu, a postupně se propracujte k vyšším metám. A pokud se zrovna počasí nevyvede, můžete vzít zavděk nejrůznějšími výstavami a veletrhy.

 

Krása pohádek pro chvíle odpočinku

 

Někdy však přijdou dny, kdy se vám z teplého a útulného domova jednoduše nechce. Nejraději byste si jen lehli do nadýchaných polštářů, zavřeli oči a… poslouchali příběhy. Audioknihy pohádky se mohou stát tou správnou volbou pro vaše lenošivé odpoledne. Můžete si je užívat spolu se svými dětmi nebo se jen tak na chvíli přenést do časů svého vlastního dětství. Ať už si budete vybírat z klasických příběhů nebo vsadíte na úplně nové autory, můžete si být jistí, že získáte příjemnou a uklidňující zábavu na mnoho hodin. Poslouchání příběhů rozvíjí naši fantazii, popustíte tenhle víkend uzdu té své?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *