Close

Cena zlata nahrává nákupům, nakupte i vy

Leží vám peníze někde na spořicím účtu, nebo dokonce na běžném účtu? A není to škoda? I kdyby mělo jít jen o pár desítek tisíc, někde jinde by se vám mohly daleko lépe zhodnotit. Není přitom nutné hned nakupovat akcie a riskovat, že o své peníze ještě přijdete. Existují i daleko bezpečnější formy úschovy peněz.

Zlato bylo vždy vnímáno jako výborný prostředek k dlouhodobější úschově peněz. Finanční odborníci tvrdili, že je vhodné do něj peníze uložit zhruba na 7 let, aby vám něco vydělalo. Tohle však v dnešní době neplatí. Zrovna v roce 2020 se cena zlata výrazně měnila a vydělat jste na něm mohli během pár měsíců. Přesto je stále vhodné k dlouhodobému uchování peněz.

V dobách krizí o zlato vždy byl a bude zájem

O zlato je vždy zvýšený zájem v dobách různých krizí, ať už jde o krize finanční, války, či třeba pandemie, v níž se nacházíme i nyní. Také teď prodej zlata vystoupal, protože větší i menší investoři se snaží uchovat svoje peníze. Se zlatem se nemusíte bát ani ekonomických krizí, ani pádu měn. Po každé krizi se trh zotaví a zlato bude výnosné, při pádu měny ho prodáte rovnou za měnu novou.

Jak si počínají investoři?

V současné době zlato stále více nakupují drobní i investoři i velcí hráči. Zatímco dříve se doporučovalo mít ve zlatě uložených 5-10 % majetku, dnes jsou tato čísla i větší. Své zlaté rezervy rozšiřují zejména konzervativní investoři, kteří o své peníze nechtějí přijít. Po vzoru těch pak nakupují zlato i lidé, již s ním dosud neměli zkušenosti, a vy můžete také.

Stačí si objednat mince či slitky a už investujete

Nedokážete si představit, jak se investuje do zlata? Jednoduše. Prostě si nakoupíte zlaté slitky či zlaté mince. Je to úplně jednoduchá záležitost, objednáte si je třeba z e-shopu Zlate-mince.cz. Tady najdete největší zásoby investičního zlata ve formě zlatých mincí a švýcarských zlatých cihliček v celé České republice a na Slovensku. E-shop zlatem zásobuje 60 000 klientů a je jedničkou na trhu. Nakoupit v něm je skutečně jednoduché. Na závěr je ještě nutno podotknout, že ani zpětný prodej zlata není složitý. Zájem o něj je a bude po celém světě, protože jeho světové zásoby se tenčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *