Close

3 důvody proč vyzkoušet dřevěné pelety

Dřevěné pelety

Vytápění jakéhokoli objektu je nesmírně důležité. Není se čemu divit, protože se jedná o vcelku vysokou položku v každém rodinném rozpočtu. Hloubat nad výběrem kotle se určitě vyplatí. Plyn, elektřina i tuhá paliva mají svá specifika. Přesto existuje ještě jedna vcelku zajímavá a ekonomická alternativa. Ano, na mysli máme dřevěné pelety. V čem jsou tak výjimečné a jedná se skutečně o optimální volbu? Na to se zaměříme v následujících řádcích, přičemž uvedeme celkem 3 důvody, jež pro dřevěné pelety jednoznačně hovoří.

Ekologické vytápění s maximální výhřevností

Už jste někdy viděli kouř, který jde z komína, když se topí nedostatečně vysušeným kusovým dřevem? Pokud ano, jistě od tohoto vytápění upustíte. Dřevěné pelety jsou v tomto ohledu úplně jiné. Jsou maximálně vysušené a vyrábějí se v souladu s přírodou. Nejsou spojeny žádnými chemickými pojivy ani ničím jiným. Rozhodně se nemusíte bát také vynášení popela. Spalování pelet je nesmírně efektivní a vzniká ho minimální množství. Když už se box na popel naplní, pak jej vysypete na záhon, kde poslouží jako ryze přírodní přirozené hnojivo.

Jednoduchá a pohodlná práce s peletami

Ne, určitě není třeba mít strach ze samotného chystání pelet do kotle. U dřeva je tomu jinak. Častokrát se z něj loupe kůra, je napadeno nějakými škůdci, nebo se případně drolí. Dřevěné pelety se prodávají v igelitových pytlích, takže je po otevření pytle naložíte pomocí lopaty. Dávkování je u kotlů řešeno automaticky. Nic složitého. Kotel si jednoduše bere dávky tak, aby bylo spalování efektivní a topení maximálně ekonomické.

Nakoupíte si přes internet

Zapomeňte na složité shánění pelet ve skladech a kamenných prodejnách. Zakoupíte je pohodlně online u společnosti OPTIMTOP. Ta vám je přiveze až domů, navíc od jedné palety zcela bezplatně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *