Close

Zařizujeme dětský pokoj: Víte, co nesmí chybět?

Foto: dětský koberec silnice

Vybírání vybavení do dětského pokojíčku je velice krásná činnost, avšak současně i náročná. Co je pro děti nezbytnost a čemu se naopak vyhnout? Pamatujte si, že místo musí být hlavně bezpečné a útulné.

Nábytek s oblými hranami

Každý pokojík potřebuje nábytek. Určitě nezbytná je šatní skříň nebo komody na oblečení, úložný prostor na hračky, postel a psací stůl. Při výběru každého kousku nábytku si pohlídejte, aby neměl příliš ostré hrany, o které by se dítko mohlo poranit. Taktéž se jednoznačně vyhněte všem proskleným vitrínám, jež jsou velice nebezpečné. Na závěr se ujistěte, zda jsou skříně dobře přichycené ke stěně, protože jinak hrozí riziko převrhnutí.

Co se týče postele, vybírejte co nejkvalitnější kousek. Spánek je pro zdraví naprosto klíčový, tudíž v tomto případě rozhodně nešetřete. Samozřejmostí je zdravotní matrace a lůžkoviny. Dětské deky volte s veselejšími motivy. Nebojte se vůbec potomka do celého procesu zařizování zapojit a nechte jej projevit svůj názor ohledně toho, co konkrétně se mu líbí a nelíbí. Dětské prostěradlo se snažte vybrat z co nejjemnějšího materiálu, aby měl malý spáč co nejvíce pohodlí a nic jej nekousalo.

Koutek na hraní nesmí chybět

Jelikož se jedná o místnost, kterou bude obývat dítě, je nad slunce jasné, že prostor vyhraněný na hraní je nutností. Při jeho budování ovšem zohledněte věk dítěte, protože ti starší už si přeci jen tolik nehrají. Děti preferují hraní na zemi, takže perfektní volbou je menší koberec, který zajistí, aby jim nebyla od podlahy zima. Pro kluky je fajn například dětský koberec silnice, naopak dívky spíše ocení něžnější motivy, jako jsou princezny nebo květiny.

Jestliže hledáte dodavatele kvalitního bytového textilu (nejen) do dětského pokojíku, přinášíme vám jeden tip. Společnost Vesna je českým výrobcem, jenž se na našem trhu pohybuje už přes čtvrt století. Síť prodejen se nachází po celé České republice nebo si můžete zboží prohlédnout také na eshopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *