Close

Zahradní nábytek – léto na zahradě v pohodlí

Fotografie: zahradni sedaci souprava

I ta sebekrásnější zahrada nebude schopna řádně plnit svou funkci, dokud ji nevybavíte vhodným zahradním nábytkem. S jeho pomocí vybudujete na zahradě prostor, který bude sloužit nejen k obdivování, ale také k relaxaci. Co zvážit při výběru zahradního nábytku?

Zahradní nábytek podle vašeho životního stylu

Při plánování nákupu nábytku pro zahradu nebo terasu, například na https://www.drstudio.cz/zahradni-nabytek/ je třeba zvážit několik věcí. Nejprve se musíte zaměřit na funkčnost nábytku, který vás zajímá. Zahradní vybavení by mělo souviset s vaším životním stylem.

Pokud jste společenský člověk a rád trávíte čas se svými blízkými pod širým nebem, vyberte si velký stůl a sadu stabilních židlí nebo křesel. V tomto případě je také vhodné investovat do zahradních zákoutí, které se úspěšně přizpůsobí celé rodině a vytvoří intimní atmosféru. Pokud jste individualista, který rád relaxuje v pohodlí své vlastní zahrady s knihou nebo sluchátky, je vhodné přemýšlet o zahradních lavicích nebo lehátkách. Lidé, kteří ocení klid a relax, mohou zvolit také houpací sítě nebo závěsné houpací křeslo.

Na zahradě by měl být také deštník, který chrání před deštěm a sluncem. Nejdůležitější je však při posuzování jednotlivých sad zahradního nábytku se zaměřit především na jejich pohodlí, teprve potom hledejte přiměřenou cenu. Vyhnete se tak tomu, že koupíte velmi drahý zahradní nábytek, který bude nepohodlný a nebude vám vyhovovat.

Harmonie v zahradě

Nezapomeňte také začlenit zahradní ratanový nábytek do prostoru. Před zakoupením rohové lavice, zahradního stolu, židle nebo houpačky se vyplatí vše pečlivě naplánovat a změřit, zejména pokud plánujete v zahradě další prvky, například saunu.

Je důležité, aby nábytek nebránil průchodu. Problém může být místo pro uložení zahradního vybavení. Pokud máte k dispozici velkou technickou místnost nebo velkou krytou terasu, nemusíte zvažovat, zda je nábytek skládací. Lehký ratanový nábytek, který se snadno sestavuje a přenáší, můžeme doporučit těm, kteří si nemohou stěžovat na nadbytečný prostor. Technoratan je velmi oblíbený materiál, ze kterého je zahradní nábytek vyroben. Důvodem je nízká hmotnost a vysoká pevnost.

Při výběru zahradního nábytku si nemůžete nechat ujít tak důležitý aspekt, jako je stylistické přizpůsobení. Design by měl harmonizovat s okolním prostorem. Například ve svěžích anglických zahradách bude dokonale vypadat univerzální ratanový, dřevěný nebo kovový nábytek. Technoratanový a dřevěný nábytek budou také harmonizovat s minimalistickými zahradami v japonském stylu, ale v tomto případě budou fungovat i materiály, jako je hliník nebo kov. Samozřejmě pamatujte také na konzistentní barvy. Nezapomeňte, že dobře zvolená sada zahradního nábytku je dokonalý způsob, jak zatraktivnit oblast kolem vašeho domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *