Close

Zahradní lehátko se hodí pro opalování i k bazénu

Fotografie: zahradní nábytek

Pokud hledáte kus venkovního nábytku, který můžete používat na zahradě i u bazénu, pak je zahradní lehátko ideální volbou. Zahradní lehátka jsou pohodlná a stylová a poskytují ideální místo pro opalování, nebo odpočinek s dobrou knihou.

Vhodný materiál a dostatek polstrů

Při výběru zahradního lehátka je důležité zvážit materiál. Některé materiály jako například umělý ratan, jsou robustnější než jiné a lépe odolávají povětrnostním vlivům. Důležitým faktorem jsou také polštáře – je třeba se ujistit, že jsou pohodlné a že bude snadné je udržovat čisté. Pořídit si můžete dřevěné zahradní lehátko, lehátko z umělého ratanu, anebo model z kovu s plastovým či látkovým výpletem.

Vychytávky pro zahradní lehátka

Pokud chcete zahradní lehátko často přemisťovat, přesvědčte se, že vybíráte model s kolečky, který vždy snadno přesunete z místa na místo. Některé modely jsou dokonce vybaveny slunečníkem, takže si můžete užívat pobyt na zahradě bez obav, že se spálíte. V nabídce najdete také zahradní lehátka se zabudovanými reproduktory, která jsou ideální pro poslech hudby při odpočinku na slunci. Mnoho z nás ocení u zahradního lehátka také možnost polohování, která zaručí, že si na něm odpočine prakticky každý. Na trhu najdete opravdu širokou nabídku zahradních lehátek s rozsáhlou škálou nadstandardního vybavení, proto vybírejte opravdu pečlivě a nekupujte první lehátko, na které narazíte. Později byste litovali, že jste si za pár korun navíc nedopřáli větší luxus.

Kam umístit zahradní lehátko?

Dalším důležitým hlediskem je velikost zahradního lehátka. Před umístěním tohoto kousku zahradního nábytku si nezapomeňte změřit prostor, kam ho budete stavět. Kolem nábytku je třeba ponechat dostatek prostoru, abyste se mohli volně pohybovat a nepoškodili ostatní vybavení zahrady. Pokud máte malou zahradu, zvažte koupi skládacího zahradního lehátka, které můžete době nepoužívání uložit třeba do sklepa.

Jak se starat o zahradní nábytek?

Aby váš zahradní nábytek vypadal dobře co nejdéle, musíte se o něj řádně starat. To znamená pravidelně jej čistit a v zimě jej skladovat v interiéru, nebo pod střechou. Nezapomeňte si přečíst návod dodávaný se zahradním nábytkem, abyste věděli, jak o něj nejlépe pečovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *